ATILGAN ESNAFLA KAHVALTIDA BULUŞTU

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Kürşat Atılgan, sadece Türkiye’nin değil, etrafındaki mazlum milletlerin de kurtuluşu için tek umudun son kale olarak görülen MHP’ye bağlı olduğunu söyledi.
MHP Seyhan İlçe Başkanlığı, Sümer Mahallesi’nde esnafla kahvaltı programı düzenledi. Programa MHP İl Başkanı Ahmet Erdoğan ve MHP Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı da katıldı. Kürşat Atılgan, kahvaltıdan sonra gündemi değerlendiren bir konuşma yaptı.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kimsenin kimliğine, rengine, kökenine bakılmadan eşit vatandaşlık statüsüne göre kurulduğunu, böylesine eşitlikçi bir devletin dünyada bulunmadığı; imkanına, eğitimine, bilgisine göre herkesin her işi yapabildiğini her yere gelebildiğini belirten Atılgan, bunun kıymetinin bilinmesi gerektiğini vurguladı. Atılgan, "Böyle olmasına rağmen Türkiye’yi etnik temelde bölünme noktasına getirdiler. Bu, tamamen iç bünyenin çıkardığı bir sorun değildir. Dışarıdan kurgulandı. Çünkü bu coğrafyayı daha küçük parçalara bölerek yönetmek ve sömürmek isteyen güçler var. Bunun için de içeriden işbirlikçiler aranır ve bulunur. Dolayısıyla bugün yaşadığımız sorunlar birer tesadüf değildir" dedi.
Aynı kurgunun gereği olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin yapısının değiştirilmek istendiğini ileri süren Atılgan, "Bunun için Anayasa’daki değiştirilmesi dahi teklif edilemeyecek tek dil, tek bayrak gibi maddelerin değiştirilmesi gerekmekte. Anayasa Mahkemesi’nin yapısının değiştirilmesi yönündeki adımlar ise bunun için atıldı" diye konuştu.
Tarımda kendi kendine yeten ülke iken ithalatçı ülke konumuna, bitirilen hayvancılıkta artık ‘Kurban kesmeme fetvası verilen’ bir noktaya gelindiğini ifade eden Atılgan “ABD ve AB ‘çiftçini çok destekliyorsun’ şeklinde restleşirken bizde ise bırakınız başka ülkelerle rekabeti, hayatta kalma mücadelesi verilmektedir. Öte yandan esnaf bitmiş, işsizlik çığ gibi artmış, kangrene dönüşmüştür” dedi.
Basının önemine ve sorumluluğuna değinen Atılgan şunları kaydetti:
"Halkın gerçekleri görmemesi için medya da ele geçirildi. Oysa medya, halk adına iktidarları kontrol eder, etmesi lazım. Ama bugün gerçekleri ters yüz ederek halkın doğu karar vermesi engellenmektedir. Bu ise, geleceği ipotek altına alınmış, çıkış yolu arayan milletimiz için çok önemli bir engel oluşturmakta"
Kürşat Atılgan konuşmasını şöyle tamamladı:
"Dolayısıyla görevimiz, sadece Türkiye’nin ve vatandaşlarımızın geleceğiyle sınırlı değildir. Bu coğrafyadaki bütün mazlum milletlerin mutluluğu, huzuru, kurtuluşu emin olun ki, Türkiye’deki son kale olan, her türlü emperyalizme karşı direnç noktası olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin başarısına bağlıdır. Çünkü MHP, içerideki ihanet, dışarıdaki husumet kuşatmasını yaracak, her türlü oyunu bozacak son kaledir."İHA
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×