Aydın  Ülküdaşlarımızın Kalbi Kırılmıştır

 MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, MHP’de yaşanan teşkilat kapatma olaylarının Türkiye’nin kritik bir süreçten geçtiği günlerde gerçekleşmesinin üzücü olduğunu belirterek, “Cumhuriyet tarihimizin bu en büyük bölünme tehdidini durduracak en büyük hareket, dün olduğu gibi bugün de MHP ve Ülkücü Hareket’tir” dedi. Koray Aydın, “Son gelişmelere ilişkin görüş ve öneriler” başlığıyla kendi resmi sitesi korayaydin.com’daki açıklamasında şu uyarılarda bulundu: “Cumhuriyet tarihinin en karanlık ve belirsizliklerle dolu günlerini yaşıyoruz. Artık gizlenemeyen AKP-BDP-PKK işbirliğiyle devletimiz büyük bir dönüşüme zorlanmakta, kurucu irade ve felsefesine karşı sinsi bir savaşa sürüklenmektedir. Türk’ten arındırılmış bir anayasa ve sosyal düzen arayışı, her geçen gün mesafe almaktadır. Cumhuriyet tarihimizin bu en büyük bölünme tehdidini durduracak en büyük hareket, dün olduğu gibi bugün de MHP ve Ülkücü Hareket’tir.” Aydın açıklamasını şöyle sürdürdü:   

Saygı gösterilmeli 

“Sonuçlarına herkesin saygı göstermesi gereken, 10. büyük kurultayımızın ardından, farklı tercih ortaya koyan bütün ülküdaşlarımızla kucaklaşarak, tam bir gönül seferberliği içinde MHP ve Ülkücü Hareket’in başarısına odaklanmamız gereken bir süreçte, geçtiğimiz günlerde birçok il teşkilatımızın kapatılmış olması üzücü, üzücü olduğu kadar da düşündürücü bir uygulama olmuştur. Hiçbir gerekçe gösterilmeden yapılan görevden alma ve teşkilat kapatma uygulamaları, sadece görevden alınan illerimizdeki ülkücüleri değil, bütün ülküdaşlarımızı üzmekte, incitmekte ve gönüllerini kırmaktadır. Unutulmaması gerekir ki; büyük kurultayda tecelli eden irade, bir bütündür. Hiçbir ülküdaşımızın oyu ve tercihi, diğerinden üstün değildir. Nitekim farklı adayları destekleyen arkadaşlarımız da, ülkücü iradeyi sonuna kadar temsil etmektedirler. 

Vicdanlar yaralandı 

Şurası iyi bilinmelidir ki; görevden alma, feshetme, tasfiye etme, kapatma ve yok sayma gibi uygulamalarla MHP ve Ülkücü Hareket’in başarılı olması mümkün değildir. Yapılan görevden alma ve teşkilat kapatmalar, yaklaşan yerel seçimler öncesi küskünleri ve kırgınlıkları artırmaktan başka hiçbir fayda sağlamayacaktır. Zira kurultay sürecini geride bırakmış, büyük bir azim ve kararlılıkla yaklaşan yerel seçimlerde partimizin başarısına odaklanmış il teşkilatlarımızın kapatılmış olması, diğer teşkilatlarımızın da şevkini kıran bir uygulama olmuştur. Sırf kurultaydaki tercihleri dolayısıyla, teşkilatları kapatılan bütün partili arkadaşlarımız, başta il başkanlarımız olmak üzere ömürlerini bu davaya vakfetmiştir. Arkadaşlarımızın tavırlarından dolayı böyle bir uygulamaya muhatap oldukları kanaati, vicdanları yaralamıştır.” 

 

MHP bizim baba ocağımızdır

 

“Türkiye’nin içinde bulunduğu ağır şartlar, bizlerin görev ve sorumluluğunu daha da artırmaktadır” diyen Koray Aydın, şunları kaydetti: “MHP ve Ülkücü Hareket, bizim baba ocağımızdır. MHP ve Ülkücü Hareket, bizim karasevdamızdır. Milliyetçi Hareket’in birliği, bütünlüğü ve iktidar yolundaki başarısı için, üzerimize düşen her türlü sorumluluğu üstleneceğimizden, kimsenin zerre kadar tereddüdü olmamalıdır. Ömrümüz boyunca, MHP ve Ülkücü Hareket’in hizmetinde olduk. Yüce Allah ömür ve izin verdiği müddetçe de davamıza ve aziz Türk milletine hizmet etmeye devam edeceğiz. Unutulmamalıdır ki; ülkücü, ülkücünün öz kardeşidir. MHP ve Ülkücü Hareket’in tek bir mensubunu dahi küstürmeye, ötekileştirmeye ve kaybetmeye tahammülü kalmamıştır. Zaman, ülkücülerin onaylamayacağı uygulamalarla, gönülleri kırma zamanı değil; kırgınlıkları, dargınlıkları ve küskünlükleri bir kenara bırakma zamanıdır. Zaman, engin bir hoşgörü ve ülküdaşlık hukuku çerçevesinde gönülleri fethetme zamanıdır. Zaman, hiçbir ayrım gözetmeden, ülküdaşlarımızı ve bütün Türk milletini kucaklama ve hedefe yürüme zamanıdır.” 

 

Hasan Kaya’nın acı günü

 

Teşkilatı kapatılarak görevden alınan MHP Konya İl Başkanı Hasan Kaya’nın annesi Dudu Kaya, 85 yaşında vefat etti. Kaya’yı bu acılı gününde MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın da yalnız bırakmadı. Merhume Dudu Kaya’nın cenazesi Konya’nın Ahırlı ilçesi 

Kayacık köyünde dualarla toprağa verildi. Kaya’yı; Koray Aydın’ın yanı sıra MHP eski milletvekilleri Ali Serdengeçti ve Nazif Okumuş’la Musa Erarıcı, Hilmi Torun, Hakkı Ünler, İlçe Başkanları, İl Genel Meclisi Üyeleri ve çok sayıda ülkücü de yalnız bırakmadı.yeniçağgazetesi
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×