Azerbaycandan Atila Kayaya hizmet ödülü

Yeni Nesil Azerbaycan Gençliği İçtimai Birliği, Atilla Kaya`yı "Türk Milletinin hizmetçileri" ödülüne layık gördü.

Atilla Kaya ödülü alırken yaptığı konuşmada, " Buradan bizlere Türklük aşkını aşılayan Alparslan Türkeş, Ebulfeyz Elçibey ve daha nice Türk büyüklerimiz saygıyla andığımı vurgularken, bizleri ödüle layık gören Azerbaycan Gençliğine çok teşekkür ediyor" dedi.

`LAY LAY` TÜRKÜLERİ İLE BÜYÜDÜK

Atilla Kaya," Türk dünyasının güzide cografyası, kadim ülkesi can Azerbaycan `da bulunmak bu ödüle layık görülmek onur vericidir. Benim kökenimde Azerbaycan`a dayanmaktadır. Bizler analarımızın `lay lay` türküleri ile büyüdük bu yüzden Mustafa Kemal`in dediği gibi hayatımız boyunca ` Azerbaycan`ın kederini kendimize keder, sevincinide sevincimiz` saydık bundan sonrada saymaya devem edeğiz. Bu kalabalık salonda görüyorum ki bir nesil yeşeriyor. Türk Birliğine doğru dünya yol alıyor. Bizlere bu sevgi tohumlarını aşılayan başta Alparslan Türkeş, Ebulfeyz Elçibey olmak üzere tüm büyüklerimiz saygı ile anıyorum" dedi.

ÖDÜLE LAYİK GÖRÜLDÜLER

Atilla Kaya, Yeni Nesil Azerbaycan Gençliği İçtimai Birliği Türk dünyasına hayatını adaması, canını ortaya koyacak kadar büyük bir fedakarlıkla Karabağ Savaşındaki yardım ve katkıları, TBMM'de Hocalı Soykırımı ve Karabağ problemini sıcak tutması sebebiyle Türk Milletine Hizmet Edenler Ödülüne layık görülmüştür.

Atilla Kaya ayrıca Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva`nın yazdığı "RAUF DENKTAŞ" adlı kitap taktimine katılarak Denktaş ve kitap hakkında duygularını dile getirdi.

DÜZGÜN,KAHRAMANLARIMIZIN YANINDA LAFAZAN SAYILIRIM

Azerbaycan gençliğinin ödüle layık gördüğü yazar Selçuk Düzgün ise konuşmasında " Bu salonda, bu kadar müstesna şahsiyet arasında benimde ödül almam onur ve gurur vericidir. Ben bu ödülü Tüm Türk dünyasının gazileri adına alıyorum..." dedi.

Selçuk Düzgün bu ödüle Azerbaycan`da kaleme aldığı Dejenerasyon, 5. Kol Faaliyetleri, Dede Korkut , Cibilliyet yazılarından dolayı layık görüldü.

Birlik ayrıca AKP Milletvekili Kürşat Tüzmen, AKP Milletvekili ve Türkiye-Azerbaycan Dostluk Grubu Başkanı Mustafa Kabakçı, Milliyetçi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Hulusi Kılıç, Azerbaycan Türk Sanayici ve İşadamları Birliği Başkanı Yavuz Keleş, ve Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı Bakü Temsilcisi Orhan Gazigil ile Azerbaycanlı bazı milletvekililerinden Ganire Paşeyava ve Nizami Ceferov`a da ödül verildi.

Yeni Nesil Azerbaycan Gençliği İçtimai Birliği, Azerbaycan'ın 1991'de ikinci kez bağımsızlığına kavuşmasının ardından, Türk dünyası gençliğini güçlendirmek ve vatansever bir toplum oluşturmak için kurulan dernekler arasında yer alıyor.İHA
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×