BAHÇELİ İLK DEFA MİTİ SUÇLADI

BAŞBAKAN’ın talimatıyla İmralı ve Kandil arasında mekik dokuyan teşkilatın müsteşarı, İmralı’ya adeta kamp kurarak, denize nazır bir şekilde bebek katiliyle birlikte müzakere balonunu şişiriyor. AKP’nin bu müzakereleri sürdürmesi gerçekten de anlaşılır ve izah edilebilir gibi değil.

 

“Erdoğan, Bağımsız

Kürdistan’a hazır!”


 

Partisinin grup toplantısında hükümete yüklenen MHP lideri Bahçeli, “Eli kanlı örgüt Türkiye’yi bölüp bağımsız Kürdistan’ı kurmaya kararlı. Başbakan da buna hazır” dedi

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında hükümete yüklendi, İmralı süreci ve Silivri Cezaevi’ne yaptığı ziyareti değerlendirdi. Bahçeli, “Terör örgütü PKK’nın silah bırakmaya niyeti olmadığı meydanda. Efendileri tarafından uluslararası bir çeteye çevrilen kanlı örgüt, işi, Türkiye’yi bölmeye ve bağımsız Kürdistan’ı kurmaya kadar götürecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da buna hazır” dedi. İmralı sürecine destek verenleri, “İmralı mızıkacılarına” benzeten MHP lideri Bahçeli, “AKP’nin, PKK ve çete başıyla birlikte ilerlediği yıkım yolunda, ABD yanındadır, AB arkasındadır, BDP destekçisidir, CHP faizsiz ve geri ödemesiz kredi açmakla safındadır. Türkiye içten oyulmakta, bütünlüğü lime lime koparılmaktadır” diye konuştu. Öcalan’a televizyon verildiğini hatırlatan MHP lideri, “Peşi sıra, facebook, twitter veya skype üzerinden eski cinayet ortaklarıyla haberleşebilmesi için teröristbaşına demirbaştan düşmüş bir bilgisayar tahsis edilmesi ve arkasından Başbakan’la geceleri sohbete başlaması olmayacak şey değil” dedi. 

Siyaset bezirganları 

AKP hükümetiyle geçen her günün artık boşa kürek çekmek anlamına geldiğini iddia eden MHP lideri, şöyle devam etti: “Siyaset cambazlığı, siyaset bezirgânlığı ve siyaset esnaflığı AKP’de varlık bulmuştur. Bundan sonra seçenekler ikiye düşmüştür. Ya dağ edebiyatı, terörist karnavalı, müzakere acizliği ve teslimde inatçı BOP kepazeliği söz sahibi olacak, ya da bayrağım, milletim ve vatanım diyerek onur ve şeref mücadelesi veren MHP Türkiye’yi temizleyecek. Ya yurdum diyeceğiz, ya da yutulacağız, ya herkesle birlikte var olacağız, ya da vampirlere yem olacağız. Hainler bozguna uğramıştır, yine uğrayacaktır. Kimse şimdiden heveslenmesin, erken galibiyet turları atmasın. MHP, alayını karşılamak, hepsini alt etmek için her zamankinden daha fazla azimlidir.”  

AKP-PKK koalisyonu 

 “Türkiye AKP-PKK koalisyonuyla sarılmış ve kundaklanmış durumdadır” iddiasında bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “AKP Hükümeti’nin bereketsizliği ve bölücü terör örgütü PKK ile anlaşma, uzlaşma ve mütareke arayışları Türk milletine büyük bir darbe vurmuştur. İmralı; barış adası, Kandil; özgürlük dağı, teröristler ise hakkı ve istekleri bu zamana kadar bastırılmış zavallı gerillalar olarak takdim edilmiştir” dedi. Bahçeli, şöyle devam etti:

 “Bölücü terörün bir tek şekilde halli ve tedavülden kaldırılması mümkündür: O da tümüyle mücadeleye, bölücü terörün insan kaynaklarının kurutulmasına, propaganda zeminlerinin ve finansman kanallarının işlemez hale getirilmesine bağlıdır. Anlaşılan, İmralı, Kandil ve AKP’den oluşan sacayak Türkiye’yi bitişe ve imhaya doğru hızla sürüklemektedir. Oslo görüşmeleriyle deşifre edilen AKP-PKK-İmralı paslaşması ve derin ilişkisi, Silvan saldırısından sonra zedelense de, geçtiğimiz yılki açlık grevleri esnasında bir kez daha güven ve nikâh tazelemiştir.” 

 

Silivri’deki kahramanlar sahipsiz değiller

 

Silivri Cezaevi’nde İlker Başbuğ ve Engin Alan’la görüştüklerini hatırlatan Bahçeli, “TSK’nın içinden hainler, işbirlikçiler ve hele hele terörist asla çıkmaz. Terörist arayanlar, terörist görmek isteyenler Türk askerine değil, İmralı’ya bakmalı, Kandil’e kilitlenmeli, Barzani’nin yüzüne odaklanmalı ve AKP’nin müzakere ortaklarına yönelmelidir. TSK’da terörist bulmaya çalışmak, genelkurmay başkanlarını canilerle aynı kalıba sokmak ve Kandil’deki inleri peygamber ocağıyla çakıştırmak, ancak ve ancak amel defterleri kapkara kesilmiş maskaraların işidir” dedi. Bahçeli, şöyle konuştu: “Bizim Silivri’ye gidişimizi İmralı’ya misilleme olarak tevil edenler evvela Başbuğ’a kimlerin terörist muamelesi yaptığını görmelidir. Silivri, İmralı’nın eşiti değildir. Başbuğ’u ziyaretimizi anlamakta zorluk çekenler, dürüstlükten sınıfta kalanlardır. Biz Erdoğan gibi, dün dediğimizi bugün sakatlayacak zihni bir bayağılığın içine düşmedik. Silivri’ye giderek, terörle mücadelede kahramanlıklar gösteren değerli şahsiyetlerin haklarını yerinde teslim ettik, onların yalnız ve sahipsiz olmadıklarını gösterdik. Bilinsin ki, hükümetin PKK’yla küstahça sürdürdüğü temas ve diyaloglarını alttan alan çürümüşlüklerini görmezden gelenlerin, Başbuğ’la görüşme irademizi birden bire hedef yapmaları, lekeli vicdanlarını aklamayacaktır. Defolu zihniyetlerin, fason zekaların, özürlü kalplerin ne dediği, ne uydurduğu ve neyi beklediği bizim umurumuzda değildir.”
yeniçağgazetesi
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×