BAHÇELİ  MÜZAKERE DERHAL BİTİRİLSİN

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Bulunmaz Hint kumaşı mısın” sözlerine, “Biz Hint kumaşı değiliz, olmaya da niyetimiz yok. Bizim İmralı canisine pazarlık yapan, sözde çözüm limanına demirleyen ve Türk milletini çöküşe götüren hiç kimseyle görüşecek bir şeyimiz yoktur” diye yanıt verdi. Bahçeli, “İmralı canisi AKP’yi topaç gibi çevirmekte, kum torbası gibi görmekte ve türlü manevralarla kendisine bağlamaktadır. Her adımı Türk milletine ihanet olan, devlet geleneğini çiğneyen ve anayasal suç haline gelen sözde çözüm süreci derhal kesilmeli, İmralı canisiyle müzakereler bitirilmelidir. Erdoğan unutmasın ki, yaptıkları ve tercih ettiği politikalar, vatana ihanet suçunu oluşturuyor” dedi. Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, şunları söyledi:

 PKK ile sarmaş dolaş

 “AKP’nin desteklediği teröristler PKK’nın bir kolu olan PYD ile anlaşma yapmış ve müşterek hareket etme kararı almıştır. İmralı’da teröristbaşına teslim olan AKP hükümeti, Suriye’nin kuzeyinde de bu onursuzluğunu sürdürmüş ve PKK’yla sarmaş dolaş hale gelerek ittifaklık hukukunu bir kez daha tesis etmiştir. Denize düşen AKP zihniyeti, PYD yılanına sarılmıştır. Esad’ın gitmesi için PKK’dan medet uman bu kafa yapısı, bağımsız Kürdistan’ın çatısını kendi elleriyle inşa etmekten zerre gocunmamış ve utanmamıştır. Sınırlarımızın hemen ötesinde PYD militanları cirit atarken, AKP’nin kurdurduğu muhalif gruplar bölücü terör örgüt uzantılarıyla anlaşma metinleri imzalarken, Başbakan’ın kuru sıkı atması kimseyi inandırmaya yetmeyecektir.” 

 Kravatlı eşkıyalar

 İmralı görüşmelerini de sert biçimde eleştiren MHP Genel Başkanı, “Sicili kararmış bölücüler, kravatlı eşkıyalar, ihanetten sabıkalı müptezeller işbaşındadır. İmralı canisini özgürlüğüne kavuşturma, Türkiye’yi PKK’ya teslim etme izansızlığının ve ahlaksızlığının tahsildarlığına soyunan çapulcular devrededir. Türk milleti AKP ihanetiyle karşı karşıyadır. Başbakan ile İmralı canisinin derin ortaklıkları, AKP ile PKK’nın aynı tende, aynı bedende, aynı can oldukları tüm çıplaklığıyla su üstüne çıkmıştır” dedi.

 

“Derin kulak” için AKP’ye baksınlar

 

Hükümetin suçlu arıyorsa BDP’ye, BDP’nin derin kulak arıyorsa AKP’ye bakmasını isteyen Bahçeli, “İblisin bu iki yeryüzü müdavimi Türk milletine psikolojik operasyon tezgahı kurmuş, beraberce kaynattıkları bölücülük kazanına hayat haklarımızı atmışlardır. Öcalan’ın hezeyanlarını yayımlayan gazeteye Başbakan’ın kullandığı ifadeler, suçüstü basılan zanlının çırpınışıyla eşdeğerdir. Bize kalırsa, Başbakan ’Batsın böyle gazetecilik’ diyerek havanda su dövmeyi bırakmalı, ille de batacak ve yerin dibine geçecek birisini arıyorsa tez elden aynanın karşısına geçip BOP’çuluktan simsiyah kesilmiş yüz hatlarına dikkat kesilmelidir” dedi.yeniçağgazetesi
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×