Başbakan Haddini Çok Aştı

 MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, milli kimliğin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından “hortumlanmak istendiğini” ileri sürdü. Vural, düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını eleştirdi. Başbakan Erdoğan’ın her fırsatta “birliğe ve kardeşliğe karşı fitne ve bozguncu bir dil kullanmaya devam ettiğini” öne süren Vural, “Bugün milli kimlik, Başbakan tarafından hortumlanmak istenmektedir” dedi. Başbakan’ın, milletin, milliyetin, milliyetçiliğin ne olduğunu bilmediğini savunan Vural, “Milliyetçiliğin ırkçılık olmadığını, Türk milletinin ırkçı olmadığını bilmesine rağmen sürekli olarak millet, milliyetçilik kavramlarını kötüleyerek, bu milletin bir ve bütün, kardeşçe yaşamasını dinamitliyor, mayınlıyor” diye konuştu.

Başbakan’ın “ayrımcı bir dil kullandığını” öne süren Vural, “Bizatihi kafatasçılığı yapan Başbakan’ın ta kendisidir. Aklını başına al. Türklük bir kültürdür, inançtır, milli duruştur. Anadolu’da etnik grup değildir, etnik grup tanımına uymaz, bunu öğreneceksin. Milliyetçilik kavramını bilmiyorsun” dedi.

 “Bu bozguncu, ayrıştırıcı siyasetten sana sığınıyorum Allah’ım” ifadesini kullanan Vural, “Sen nasıl olur da ’milliyetçiliği ayaklar altına alıyoruz’diyebiliyorsun. Testinin içinde ne varsa ağzından o dökülür. Senin de hazin sonun demokrasi içinde sandıkta olacaktır” diye konuştu. 

Tahrik ve çatışma 

Başbakan’ın konuşmasından örnekler veren Vural, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tahrik ve provokasyonlarla insanlarımızı kimlik rekabeti ve çatışmasına doğru götürüyorlar. Sinop’ta meydana gelen olayla ilgili (MHP’lilerden oluşan gruplar yer alıyor) diyor. Neron oldu, fitili ateşledi, kimlik rekabeti oluşturdu. Millet, içinde büyük bir tepkiyi biriktirdi, ondan sonra da bu tepkilerin oluşmasını önlemesi gereken adam (MHP’lilerden oluşan grup) diyerek adeta tırnaklarını birbirine vuruyor. Neron, yaktı, bunu uzaktan izliyor ve bunun üzerinden ahkam kesiyor. Yazık, günah. Aklınızı başınıza alın. Milletin milli kimliğiyle oynamayın. Kimlik ekseninde rekabete sokmayın. Terör örgütüyle pis pazarlıklarla bu milletin şeref ve haysiyetine saldırmayın.”  

Bu işin sonu af 

Sürecin, adım adım terör örgütü mensuplarına yönelik af çıkartılmasına doğru gittiğini öne süren Vural, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, PKK ve İmralı önünde diz çökmüştür” görüşünü savundu. Camilerin de “Kürtçe, Türkçe, Arapça” diye ayrıştırıldığını savunan Vural, “Bunu nasıl yapacaksınız, anket mi düzenleyeceksiniz? Ümmeti bile ayırıyorlar” dediyeniçağgazetesi
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×