BÖLÜKBAŞI, İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı, Başbakan Erdoğan'ın Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu'ya verdiği cevabın doğru olduğunu ancak Başbakan'a 'geçmiş olsun ve günaydın' denmesi gerektiğini söyledi.
Bölükbaşı, MHP Denizli İl Teşkilatı tarafından düzenlenen bilgilendirme ve istişare toplantısına katıldı. Toplantı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bölükbaşı, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Hükümetin 8 yılı aşkın süredir tek başına iktidar olduğu için yargının iş yükünü bildiğini belirten Bölükbaşı, "Yargının dosyalar altında ezildiğini biliyorsunuz. Ama bunların çözülmesi konusunda hiçbir şey yapmıyorsunuz. Bu 8 yıl boyunca sadece yargıyı karalayacaksınız, kötüleyeceksiniz.
Ele geçirerek kendi akidenize uygun bir yapıya kavuşmasını sağlayacaksınız. Ondan sonra da 102. maddenin 1 Ocak'ta yürürlüğe gireceğini bileceksiniz. Sonra tahliyeler olduğunda bu bizim suçumuz değil, yargının suçu diyeceksiniz. Bu Türk milletinin akli ve idraki ile alay etmek demektir" dedi.
Son dönemdeki anketlerde MHP'nin bilerek baraj altı gösterildiğini savunan Deniz Bölükbaşı, Başbakan'ın MHP'siz bir Meclis peşinde koştuğunu söyledi. Bölükbaşı, "Bir MHP kabusu yaşamaktadır. Tabii hayal etmek, vergisi, stopajı olmayan sıfır maliyetli bir zihin egzersizidir. Aç tavuk kendini darı ambarında görürmüş" diye konuştu.
Yunanistan Başbakanı'nın Türkiye'ye işgalci demesiyle ilgili soruya da yanıt veren Bölükbaşı, "Erzurum Üniversite oyunları tesislerini Yunan Başbakanı ile beraber açacaksın. Bütün büyükelçileri orada toplayacaksın ve ana konuşmacı olarak da bula bula Yunan Başbakanını bulacaksın. Bu hükümetin 'kazan kazan', 'sıfır sorun' gibi siyaset biliminde yeri olmayan slogan lafları Türk milletine başarılı bir dış politikanın hayal ticaretini yapacaksın. Sonra da dostum Yorgo diye hitap ettiğin adam senin ve 190
büyükelçinin gözlerinin içine baka baka 1960 anlaşmasından kaynaklanan garantör sıfatıyla fiili müdahale hakkını kullanan Türkiye'yi Kıbrıs'ta işgalci olmakla suçlayacak. Bu işgal bitmeden Türkiye'nin AB'ye giremeyeceğini Türkiye'de söyleyecek. Bu manzara hükümetin sıfır sorun politikasıyla aslında sıfırlananın Türkiye'nin itibarı olduğunu gösteriyor. Sayın Başbakan'ın verdiği cevaplar doğrudur. Ama günaydın ve geçmiş olsun demek lazım Başbakan'a. Bugüne kadar neden Türk milletini aldattın. Başbakan'ın
foyası Palandöken'de ortaya çıkmıştır" dedi.İHA
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×