BU SÜRECİN SONU HÜSRAN...!!!

  Milliyetçi  Hareket Partisi Genel Başkan  Yardımcısı  -  İstanbul  Milletvekili Celal Adan,  İmralı  ile masaya oturulmasına sert tepki göstererek, "Bu  süreçte ; taşlar bağlanmış, köpekler salıverilmiştir. Bu sözüm ona görüşme  sürecinin  sonu hüsrandır. Çünkü milletimiz hiçbir  surette  bu yıkım  sürecinin   destekçisi olmayacaktır" dedi.

 

Yazılı açıklama yapan Adan, "Dost düşman herkes bilsin ki; Türk milletinin terörle mücadeledeki psikolojik direncini hiç kimsenin yıkmasına imkan yoktur. 30 yıldır kırılamayan bu direnç, AKP ve onun yardakçıları istedi diye kırılamaz. Aksine son gelişmelerle birlikte milletimizin terörle aktif mücadeleye olan desteği ve beklentisi daha da artmıştır.

Yürütülen görüşme süreci barış süreci değil yıkım sürecidir. Ne olmuştur da, ne değişmiştir de teröristle ve onların sözüm ona liderleriyle görüşmeler yapılmaktadır?

Bu görüşmelerden murad edilen nedir? Bu görüşmelerden nasıl bir sonuç beklenmektedir?

Biz bu soruların cevabını bilmiyoruz. Bildiğimiz tek şey; binlerce kişinin katilinin " muteber adam, muteber şahsiyet " yapılmaya çalışıldığıdır" diye konuştu.

 

"MİLLETİMİZ DE, BİZ DE ASLA TESLİM OLMAYACAĞIZ"  

Adan, şunları söyledi: "Teröristbaşı'nın PİAR'ını yapmak, onu kurtarıcı bir adam gibi takdim etmek, onu muhatab almak, onu muteber bir hale getirmek; 30 yıldır yürütülen mücadeleye ve toprağın altındaki şehitlerimizin ruhlarına ihanettir.

Sadece toprağın altındaki şehitlerimize mi ihanettir? Elbette hayır. Toprağın üstündeki bizlere de, çocuklarımıza da, gelecek nesillerimize de ihanettir. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin de belirttikleri gibi; " Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir beka sorunuyla karşı karşıyadır ".

Bu görüşme sürecine, milletimiz siyaset mühendisliği yoluyla alıştırılmaya, ikna edilmeye çalışılmaktadır. AKP Hükümeti ve Sayın Başbakan, kendi milletine psikolojik harp ilan etmiştir. Dünyanın başka hiçbir memleketinde kendi milletini psikolojik harp teknikleriyle, psikolojik baskıyla, siyaset mühendisliği yoluyla ikna etmeye çalışan bir hükümet yoktur, olamaz. Önce milleti alıştıracaklar, sonra uyuşturacaklar. AKP ve ona kredi açanlar PKK'ya teslim olabilirler'85 Ama milletimiz de, biz de asla teslim olmayacağız.

 

Bu süreçte; taşlar bağlanmış, köpekler salıverilmiştir. Bu sözüm ona görüşme sürecinin sonu hüsrandır. Çünkü milletimiz hiçbir surette bu yıkım sürecinin destekçisi olmayacaktır.

Milliyetçiliğin ayaklar altına alınacak bir değer olduğunu söylemek bizi biz yapan değerleri, özlemleri, hedefleri ayaklar altına almaktır. Milliyetçilik, öncelikle bir mensubiyet şuurudur. Kendini bir millete ait hissetme duygusu ve heyecanıdır.

 

Anadolu toprakları Moğol istilasından beri böyle yıkım görmemiştir. Moğol istilacıları Anadolu'da taş üstünde taş bırakmazken, AKP milletin değerlerini, özünü, milliyetini istila etmiştir. Bu istila sürecine Meclis'imizin de dahil edilmeye çalışılması beyhudedir. TBMM asla böyle bir oyunun parçası olmamalıdır."ORTADOĞU GAZETESİ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×