BÜYÜKATAMANDAN TSOYA ZİYARET

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmet Büyükataman, Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MYK Üyesi Özgür Bayraktar, İl Başkanı Kürşat Ergün ile İlçe Başkanı Ragıp Özkan, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti.
Yaklaşan seçimler öncesinde teşkilatların hazırlıklarını yerinde görmek ve toplumun nabzını tutan sivil toplum kuruluşları ile fikir alış verişinde bulunmak istediklerini açıklayan MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmet Büyükataman, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarete bulundu.
Ziyarette konuşan Büyükataman, seçim öncesi böyle bir çalışama içersine girdiklerini belirterek, "Oluşturduğumuz guruplarla teşkilatlarımıza ziyarette bulunarak, seçimlere yönelik hazırlıkları değerlendiriyor, istişarede bulunuyoruz. Bu vesileyle gittiğimiz yerlerdeki sivil toplum kuruluşlarımızla bir araya gelerek, iktidar adayı olan bir siyasi parti hüviyetimizle Türkiye'nin içinde bulunduğu durumu dinamik güçlerle istişare etmek, önümüzdeki süreçte mevcut tavsiyeleri almak, kendileriyle fikir alış verişinde bulunmak maksadına yönelik bir organizasyon içerisindeyiz. Bu ziyaretleri ziyadesiyle önemsiyoruz. Toplumun nabzını elinde tutan en dinamik kesimler sizlersiniz. Tavsiyeleriniz bizim için önemli" dedi.
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Necati Şahin ise katılımcı bir demokrasi anlayışı içerisinde olan Ticaret ve Sanayi Odası'nın en dinamik sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi. Şahin, "Şehrimize dair yerelde, ülkemize dair genelde problemlerin tespitinde, problemlerin çözümüyle ilgili görüş ve önerilerin toplanmasında, sosyal, ekonomik ve kültürel manada gelişimle ilgili hedeflerin belirlenmesi ve bu hedeflerin aşamalarıyla ilgili birçok çalışma yapıyoruz. Bu noktada hedeflerin gerçekleştirilmesi için çeşitli temaslarda bulunuyoruz. Bizim ana görevlerimizden bir tanesinin bu olduğunu düşünüyoruz. Ülkemizi bölmeye çalışan siyasi görüşlerin haricindeki tüm siyasi görüşlere, bütün kamu kurumlarına aynı mesafede bir yakınlıktayız. Yapmış oldukları iyi şeyleri destekleyerek, alkışlıyoruz. Yanlış diye düşündüğümüz işlerde de her türlü eleştirimizi yapıyoruz. Size de ülkemize bugüne kadar yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyoruz" diye konuştu.
Başkan Vekili Şahin'in Danışma Kurulu Toplantılarında tespit edilen 'Milletvekili adayların Sivas'ı bilen ve Sivas'ta yaşayan kişilerden seçilmesi' önerisine ise Büyükataman, "Vatandaşın aradığında kolay ulaşabileceği, kendisi gibi bölgeyle alakalı meselelere hassasiyetle durabilecek, bu bölgenin sıkıntılarını hissedebilecek insanların olması önemli. Hassasiyetinizi önemsiyoruz. Bütün siyasi partilere özellikle bu hassasiyeti ve beklentiyi iletmek lazım" diye yanıt verdi.İHA
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×