Çelik; hukukun olmazsa olmazları uygulanmalı

Çelik; hukukun olmazsa

olmazları uygulanmalı

 

MHP  Mersin Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu üyesi Behiç Çelik Gülnar’da konuştu. Çelik, “Son dönemde Cumhuriyet savcılarının AKP savcılarına dönüştürülme çabalarına dikkat çekerek ''Cumhuriyet Savcılarımız Türkiye Cumhuriyeti’nin savcılarıdır, bir şehrin bir bölgenin bir zümrenin savcıları değildir, Cumhuriyeti korumakla görevlilerdir, iktidar tarafından ünvanlarının başındaki ''C'' ibaresi ''AKP '' ile değiştirilmeye çalışılmaktadır.” iddiasında bulunarak, savcıların  bu oyunlara gelmemesi uyarısında bulundu.

 

SUÇ İŞLEYENENİ SAVUNMAYIZ

Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik laik  hukuk devleti olduğunu AKP dönemin de demokrasinin hukukun yok edildiğini iddia eden Çelik, “Savcıların hukukun olmazsa olmazlarını uygulamaları gerekir. İsteğimiz budur, yoksa suç işleyen bir belediye başkanını hangi partiden olursa olsun biz savunmayız, siyaseti ile sivil toplum örgütleri temsilcileri ile milletvekileri ile herşeyden önemlisi tüm Gülnarlılarla milletimizle buradayız çünkü suçsuzluğa olan inancımız tamdır” dedi.

 

MHP’NİN İKTİDARA YÜRÜYÜŞÜNÜN

ÖNÜ KESİLMEK İSTENMEKTEDİR

MHP Gülnar İlçe teşkilatınca gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan ,Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel’i karşılama  töreninden sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan MHP Mersin Milletvekili Behiç Çelik Belediye başkanlarının MHP’nin yükselen yıldızları olduğunu söyledi. Çelik,  ''Siyasi iktidar gücünü elinde bulunduran AKP' nin kurulduğu günden bu güne Sahillerde Akdeniz bölgesinde ve Mersin’imizde bir türlü elde edemediği siyasi neticeleri başarıları entrikalarla yakalamaya çalışmaktadır. MHP nin gümbür gümbür iktidara yürüyüşünün önünü kesmek istemektedir. Başkanımız Ahmet Günel’e yapılanlar da bu girişimlerin bir örneğidir. Dürüstlüğü ile çalışkanlığı ile tekrar tekrar Gülnarlı hemşehrilerimizin güvenini teveccühünü kazanan Milliyetçi Hareket’in yerel yönetim anlayışını başarı ile hayata geçirmekte olan Gülnarlı’ların Mersinimizin yüz akı Belediye başkanlarımız,  MHP’nin yükselen yıldızlarıdır ve Allah’ın izni ile onları kuşa kurda yem ettirmeyeceğiz.”dedi.

 

BELEDİYE BAŞKANLARI DA

KAMU HİZMETİ YAPIYOR

MHP’li belediyelerin İl genel meclisi üyelerinin aldığı her kararın ve yaptıkları her çalışmanın altına imzalarını atacaklarını ifade eden Çelik , MHP’li belediye başkanlarının her zaman arkasında olacaklarını ifade ederek Gülnar’daki Kamu görevlilerine de bir mesaj vererek belediye başkanının kamu görevi ifade eden biri olduğunu, Gülnar da görev yapan kaymakam, savcı hakimlerin de kamu görevi yaptıklarını hatırlatarak arkadaşlarını satmamalarını oyunlara ortak olmamalarını istedi.

 anadoludahergün
İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×