Cumhurbaşkanı Güle Erdoğandan emrivaki


Çift başlılık yok, tek ben varım

Son dönemde “başkanlık sistemi” için açıktan atağa geçen Başbakan Tayyip Erdoğan, tek adam olma yolundaki kararlılığını dün bir kez daha ortaya koydu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile girdiği “çift başlılık” polemiğinde bu kez emrivaki gibi bir hamle yapan Erdoğan, “Büyükşehir” tasarısı üzerinden Çankaya’ya çok net bir mesaj verdi: 13 ilimiz büyükşehir olacak!  Meclis’in iradesine ipotek koydu

Erdoğan, Çankaya ile girdiği polemiğin öncesinde de ‘tek adam’lığını adeta Meclis’in iradesine ipotek koyarak test etmekten kaçınmamıştı. Büyükşehir Belediye Tasarısı’nın yasalaşması için vekiller üzerinde baskı kuran ve sabahlara kadar çalıştırarak yasayı Genel Kurul’dan geçirten Erdoğan, tasarıya tepki gösteren muhalefet vekillerini de çapsızlık ve beceriksizlikle suçladı.Çankaya’ya tek başlı yönetim dayatması!

Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısında, “Cumhurbaşkanı’nın onayıyla 13 ilimiz büyükşehir olacak” diyerek “tek adam olma” kararlılığını bir kez daha ortaya koydu

29 Ekim’de Ankara’daki izinsiz yürüyüşte polis barikatının Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından kaldırtıldığı değerlendirmelerine, “Bu ülkeyi çift başlı bir yönetimle bugüne kadar getirmedik, bundan sonra da çift başlı bir yönetimle bu ülke bir yere varmaz” diyen Erdoğan, partisinin dünkü grup toplantısında Çankaya’yı test etti. Önce Meclis’in iradesine ipotek koyan Erdoğan, şimdi de emri vaki yaparcasına “Sayın Cumhurbaşkanımızın da onayıyla 13 ilimiz büyükşehir olacak” diyerek tek başlılık örneği verdi. 16 gün süren kavgalı tartışmalarla Büyükşehir Belediyesi Tasarısı’nı vekiller üzerine baskı kurarak sabahlara kadar çalıştırıp Genel Kurul’dan geçiren Erdoğan, şimdi de Çankaya Köşkü’ne baskı yaparak kanunun onaylanmasını istiyor. Son dönemde “başkanlık sistemi” için açıktan atağa geçen Erdoğan, “tek adam” olma yolundaki kararlılığını bir kez daha ortaya koydu. Cumhurbaşkanı Gül ile girdiği “çift başlılık” polemiğinde bu kez emrivaki gibi bir hamle yapan Erdoğan, “Büyükşehir” tasarısı üzerinden Çankaya’ya çok net bir mesaj verdi: 13 ilimiz büyükşehir olacak... Partisinin dünkü grup toplantısında CHP ve BDP’ye de yüklenen Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle: 

Helikopter kazası

17 kahramanımızı şehit verdik. Kazayla ilgili adli ve idari soruşturma başladı. Helikopterlerin bakımsız olduğunu ifade edenler var. Ağzı olan konuşuyor. Terörle mücadele esnasında bu tür acı hadiseler yaşanabiliyor. 30 yıldır süren bu davayı millet meselesi değil, hükümet meselesi olarak görenler var. Bunlar AK Parti zarar görsün diye Türkiye düşmanlarının sırtını sıvazlayacak kadar ölçüyü kaçırdılar. 

Açlık grevleri

Kandil’den gelen talimatla başlayan eylem BDP ile birlikte yaygınlaştırıldı. Kan üzerinden hesap yapmaya alışmış olan terör baronlarının içinde yine insanlar kaldı. Kandil’e laf söyleyemeyenler hükümeti zora sokmanın gayreti içerisinde. Anadilde savunma diyorlar. 30 Eylül’de kişinin kendisini istediği gibi ifade edebileceğini dünyaya duyurduk. TSK silah bıraksın diyorlar. Onlar silah bırakmadıkça, silahlar sussun demiyoruz dikkat edin. Onlar silah bırakmadıkça operasyonlar bitmez. 

BDP’ye yazıklar olsun

BDP’ye bir kez daha yazıklar olsun. Kendileri de söylüyor, ’biz artık başa çıkamıyoruz’diyorlar. Dışarıda ise sanki bir şey yapacaklarmış gibi konuşuyorlar. BDP hiçbir zaman çözümün taraftarı olmadı. Dağdaki teröristin elini öpen BDP’den itaatten başka bir şey beklenemez. Yürekleri varsa emirleri verenlere karşı cesur bir duruş sergilensinler. Bunların amacı kaos oluşturmak, gerilimi tırmandırmak. BDP’li vekiller açlık grevlerine varsın devam etsinler. Bunların nefis terbiyesine, rejim yapmaya ihtiyaçları da var.


yeniçağgazetesi
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×