Devlet Parkında, Devlet sevgisi

Devlet Parkında, Devlet sevgisi

Bahçeli, Tarsus Belediyecilikte MHP’nin yıldızı olmuştur


MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli 4 günlük Çukurova ziyaretinin son durağında Tarsus’ta Devlet Parkının açılışını yaptı.

Osmaniye ilinde başlayan ziyaretlerden sonra Pazar günü Saat 14:00 civarında Yeşiltepe Belde Belediyesini ziyaret ederek bu Belediyenin vefat eden Başkanı Salah Gökmen’in mezarını da ziyaret etti.

Merhum Başkanın adının verildiği ‘Salah Gökmen Barış ve Kardeşlik Parkı’nın açılışını da yapan MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, yine MHP’li olan Özelbahşiş Belediyesini de ziyaret etti. Ardından Tarsus Baraj civarında yapılan Devlet Parkı’nın açılışına katıldı.

Devlet Parkı açılış törenine on binlerce katılan vatandaş, Genel Başkan gelene kadar Mustafa Yıldızdoğan Konseri ile coşkulu dakikalar geçirdi. Daha sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak program başladı.

 

Açılış konuşmasını Belediye hizmetlerini anlatan Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz yaptı. MHP Lideri Devlet Bahçeli Belediyecilikte Tarsus’u ve Başkan Kocamaz’ı örnek gösterdi. Yaptığı konuşmada, Tarsuslulara çok şanslı olduklarını da söyledi.

 

 

KOCAMAZ, MHP TARSUS’TA KURUMSALLAŞTI

MHP’li belediyenin en zor durumlarda bile neleri başarabileceğini en güzel örneğini Tarsus’un sergilediğini ifade eden Kocamaz, zaman, zaman tepkiler aldığını belirterek buna rağmen sosyal belediyecilik adına hizmetlerini yaptığını anlattı.

Kocamaz; “1994 yılında hiç kimsenin bize şans vermediği bir dönemde halkımızın 16279 oyla ve sadece 709(Yediyüz dokuz) oy farkla görev verdiği belediye yönetimimiz Türkiye’nin en sıkıntılı ve uçan kuşa borcu olan ilk on belediyesinden birisini belkide Türkiye’nin en büyük köyünü teslim almış ve işe başlamıştı. 4 Nisan 1994’te devraldığımız görevden bir gün sonra 5 Nisan kararları alınmış ve belediyenin yükü 24 saat içerisinde iki katına çıkmış idi.

O güne kadar kentin önemli hiçbir problemi çözülemediği halde dünya bankasından alınan kredi borçlarının tamamı da yönetimimize bırakılmıştı. Göreve geldiğimizden itibaren tam 34 ay boyunca iller bankasından bir tek lira dahi gelmemişti.

Bu denli kötü şartlara rağmen MHP’li bir belediyenin en zor durumlarda dahi neleri başarabileceğinin en güzel örnekleri Tarsus’ta sergilenmiştir.

Başlangıçta güzel bir slogan olarak düşünülen “ Zoru hemen, imkânsızı zamanla başarırız.”  Düşüncesi hayal olmaktan çıkmış ve içerisi hızla doldurulmak üzere projeler bir bir hayata geçirilmiştir. Zaman zaman tepkiler alsakta, zaman zaman zorlansakta sosyal belediyecilik adına kararlı ve tavizsiz tutumumuz sürdürülmüş, toplumun çoğunluğunun memnun edilmesi hedefleri doğrultusunda her seçimde artan oy desteğimiz partili, partisiz vatandaşlarımızla 53.000’lere ulaşmıştır.

Artık Tarsus’ta MHP taban tutmuş, kurumsallaşmış, belediye seçimlerinde alınan oy genel seçimlerde de MHP hanesine yazılı konuma ulaşmıştır.

Allah’a binlerce şükür olsun ki Türkiye’de çok az belediye yönetimlerine bir tanesinin bile nasip olamayacağı en önemli projeler Tarsus Belediyesi’nin MHP’li kadrolarına nasip olmuştur.

 

ÖNCE TARSUS, ÖNCÜ TARSUS, BİRLİKTE TARSUS

Ekmek Fabrikası, İçme Su Arıtma Tesisi, Atıksu Arıtma Tesisi, 750 Km Alt yapı şebekesi

50 Km’ye yakın dere ıslahları , 50’ye yakın köprü inşaatı, Otogar tesisi, Türkiye’nin en modern Belediye tesisleri, Huzur evi, Kadın sığınma evi, Her biri birbirinden güzel spor sahaları, Kapalı salon, Yüzme havuzu, Sosyal tesisler, 15 adet bulvar, 50 adet cadde, 50 katına çıkarılmış yeşil alanlar, parklar, Cenaze ve mezarlık hizmetleri, Meslek edindirme merkezleri, Türkiye’de örneği olmayan ve bizden örnek alınan üniversite hazırlık kursları, Barajımızın sizin adınıza yakışır Devlet Parkı ve Mesire Alanı olarak hizmete sunulması, Tarihe Tarsus’ta bugüne kadar görülmemiş bir şekilde sahip çıkılması, Restorasyon çalışmaları, Alınan ödüller, Ulusal ve uluslar arası platformlarda temsiller, Kültür ve sanata yönelik yatırımlar, Kaynakların kullanımında gösterilen azami dikkat, Kalite yönetim konusunda ulaşılan merhale ve hedefler, Belediyeciliğe getirilen ilkeler, Ve her şeyiyle marka bir belediye marka bir şehir, Teknolojiden azami derecede faydalanma, İşsizliğe çözüm konusunda proje üretilmesi, 1994’ten buyana verilen mücadele sonucu sahillerimizin Turizm Bölgesi ilan edilmesi, Çukurova havaalanı çalışmaları, Karboğazı’nın Kayak Merkezi olarak ilanı, Kapanan fabrikaların İŞGEM modelleri ile yeniden ekonomiye kazandırılması çalışmaları, Karam Yağ Fabrikasının işgem’in sürdürülebilirliği açısından satın alınarak Belediye mülkiyetine kazandırılması, Fuar alanı, hayvan borsası,  yeni mezbaha, buğday borsası vs çalışmaları, Müze çalışmaları, Ve sayamadığımız yüzlerce hizmet., Belediyecilikte ortaya koyduğumuz ilkeler: Beynelmilelci değil, Milliyetçi; Bölücü değil, Birleştirici; Sorunlu değil, Sorumlu; Teslimiyetçi değil, Mücadeleci; Durağan değil, Hareketli; Bekleyen değil, Çalışan; Bahaneci değil, Üretici; Gaspçı değil, Emanetçi; Savurgan değil, Tutumlu; Kavgacı değil, Barışçı; Gizleyici değil, Aleniyetçi; Halka rağmen değil, Halkla birlikte..

Toplumcu, halkçı, dürüst, şeffaf, gelenekçi, maneviyatçı, sosyal, kültürel değerleri sahiplenen; herkese, her kesime eşit mesafede yaklaşan; “Önce Tarsus, öncü Tarsus, Birlikte Tarsus” anlayışı ile ortak bir payda oluşturarak hizmet üreten; vizyonu, misyonu, bilgi ve birikimi olan, Türkiye’mize ve Tüm dünyaya açık, kaliteli belediyecilik yapmak.

 

BİZE MORAL VE CESARET VERDİNİZ

Bütün bu saydığım hizmetlerde ve verilen mücadelelerde Aziz Atatürk’ün Vatan sevgisi ona hizmetle ölçülür, Rahmetli Başbuğumuzun, Bizler kendini, canını, kanını yüce Türk Milletine adamış, gözünü budaktan sakınmayan bir deliler, serdengeçtiler topluluğuyuz.

Biz bu ülkeyi karşılıksız sevdik. Ve Sevgide serbestlik, saygıda mecburiyet vardır.

Düsturlarınızın izleri vardır. Sizlerin bütün bu hizmetler gerçekleşirken her hal ve şartta yanımızda, yakınımızda olmanızın moral, cesaret ve  desteği vardır.

Bütün bu hizmetler gerçekleşirken sizlerin ülkede birlik ve bütünlük çabalarınızın, ülkemizin bölünmemesi konusunda ki hassasiyetlerinizin izleri vardır.

Bu ülkede kökeni, mezhebi ne olursa olsun bin yıllık kardeşliğimizin sürdürülmesi çabalarınız vardır.

 

EL ELE, GÖNÜL GÖNÜLE, OMUZ OMUZA TEK YOL İLERİ.

İşte bu nedenle diyorum ki; Sizlerden aldığımız cesaretle sizlerle birlikte her şeye rağmen bütün engellemelere, önümüzü kesme gayretlerine, her hafta gönderilen müfettişlere, tehditlere rağmen bütün dava arkadaşlarımız, teşkilatlarımız ve halkımızla el ele, gönül gönüle, omuz omuza tek yol ileri.

Allah sizlerin ve bizlerin yardımcısı olsun. Allah Türk Milletini her türlü bela ve musibetlerden korusun. Allah buraya kadar gelip kentimizi şereflendirmenizden ve Tarsus’a, Tarsusluya moral aşılamanızdan dolayı ebediyen razı olsun. Ne Mutlu Türküm Diyene

 

BAHÇELİ, TARSUS ÖRNEK BİR BELEDİYEDİR

Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın açılış konuşmasının ardından MHP Lideri Devlet Bahçeli Belediyecilikte Tarsus’u ve Başkan Kocamaz’ı örnek gösterdi. Yaptığı konuşmada, Tarsuslulara çok şanslı olduklarını da söyledi.

Bahçeli; “29 Mart 2009 Pazar günü yapılan mahal idareler seçimlerinde 410 bin değerli arkadaşımız il ilçe belde belediye başkanlıklarını kazanmıştır. Bu kazanan belediye başkanlıklarını Milliyetçi Hareket Partisi yönetimi olarak tek- tek ziyaret edip teşekkür ve tebrik ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Öncelikle Tarsuslulara her defasında olduğu gibi bugünde Türk belediyeciliğinde önder ve ender bir şahsiyet olarak büyük hizmetler sunan ve dördüncü defa sizlerin büyük desteği ile hizmet sürecini sürekli kılan belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz beye ve onunla beraber çalışma arkadaşı olan belediye meclis üyelerimize milliyetçi hareket partisi olarak tebriklerimizi ve başarı dileklerimizi sunuyorum.

Öte yandan Her defasında olduğu gibi Milliyetçi Hareket Partisini ve onun değerli belediye başkanını aday olarak takdim ettiğimizde onu yalnız bırakmayan, desteğini esirgemeyen Tarsus halkına Milliyetçi Hareket Partisi adına teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum Allah hepsinden razı olsun diyorum.

 

TARSUS’TA DAHA BÜYÜK GELİŞMELER GÖRÜYORUZ

Biraz evvel Değerli Belediye Başkanımızın değerlendirme konuşmasında hangi ilkeler ışığında belediyecilik anlayışını sürdürdüğünü hep beraber dinlediniz. Zaten bu ilkelerin varlığı ve bu ilkelere bağlı çalışma düzeni kendilerini Tarsus halkının sevgilisi yapmış ve 4. defada belediye başkanı olmasına yüksek destek vermiştir.

Tarsus’a geldiğimizde ise çok daha büyük bir gelişmenin, büyük bir değişimin olduğunu fark ediyoruz. Görülüyor ki, alt yapı hizmetleri tamamen tamamlanmış. Yolları, kanalizasyonları, içme suları getirilmiş, düzenlenmiş. Diğer ihtiyaçlara cevap verebilecek kurumsallaşmalar sağlanmış. Şimdi toplumsal kaynaşmayı,. Barışı ve birlikte yaşamayı öngören sosyal dokunun perçinleşmesine, kökleşmesine fırsat tanıyan sosyal muhtevalı bir belediyecilik anlayışı dönemine girilmiş, spor tesislerinden tutunuz, yeşil parklara, çocuk oyunlarının oynandığı alanlara, kültür saraylarına, tiyatrolara kadar Tarsus’u bir sosyal bütünleşmede, bir milli bütünleşmede yoğuracak bir anlayışın belediyecilik olarak uygulamasını görmekteyiz.

TARSUS MHP’NİN BELEDİYECİLİKTE YILDIZI OLMUŞTUR

O sebepten bu parkta olduğu gibi diğer hizmetlerde olduğu gibi bu iftar edici çalışmaları gördükçe, tanıdıkça anlıyorum ki belediyecilikte Milliyetçi Hareket Partisi ülkenin yıldızı olmuştur. Ve bu hizmetlerin kıt imkânlar ile de olsa hala sürdürülmekte olduğunu görmek ve devam edeceğine de inanmak Tarsus’a sunulacak hizmetlerin büyüklüğü üzerinde bizi bir tahmine götürmektedir. O sebepten dolayı Tarsus olarak çok şanslısınız.

Beraber yaşamanın zevkini bulacağınız, sosyal ve ekonomik hayatınızı birlikte sürdürebileceğiniz, komşuluk hukuk içerisinde kardeşlik duygusuyla hiç birinizi birbirinden ayırt etmeyen anlayışınız ile herkesin imreneceği bir Tarsus’u görüyor ve inanıyoruz.

Bu sebepten dolayı Değerli Belediye Başkanımıza teşekkürlerimi bildiriyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından MHP Tarsus İlçe Teşkilatı ve Tarsus Belediyesini de ziyaret eden MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli Ankara’ya hareket etti.

İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler
MhpBahçeliKocamazTarsus
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×