Didinmez: MERSİN ÖVGÜYÜ HAK EDİYOR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent DİDİNMEZ, Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yıl dönümü nedeniyle gazetemize verdiği demeçte, Kurtuluş Savaşı'nda gösterilen çetin mücadelelerin ve kazanılan zaferlerin millet olarak övünç kaynağı olduğunu, Mersin'in de bu mücadele içerisindeki konumu ile övgüyü hak ettiğini belirtti.


ÜLKEMİZİN GETİRİLDİĞİ ORTAM İŞGAL ŞARTLARINDAN DAHA AĞIRDIR
MHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent DİDİNMEZ , “Mersin in düşman işgalinden kurtuluşunun 89.yıl dönümü münasebeti ile yayımladığı mesaj da AKP iktidarının 8 yıldır uyguladığı teslimiyetçi politikalarla ülkemizin geldiği nokta işgal şartlarından daha ağırdır“dedi.


DİDİNMEZ;  “İşgalin sadece vatan topraklarının düşman postalları ile çiğnenmesi olarak görülmemesi gerektiğine dikkat çeken Didinmez, AKP’nin iktidarı ile başlayan teslimiyetçi dış politikaların hızla Türkiye’mizi bölünmenin eşiğine uçuruma götürmekte olduğunu buna dur diyecek tek gücün de, Kurtuluş savaşı yıllarında ki Kuva-i Milliye ruhunun günümüzdeki yegane temsilcisi olan MHP iktidarının olduğunu belirtti.


MHP olarak da Orhun Kitabelerinde "Açları doyurdum, çıplakları giydirdim, az milleti çoğaltım, fakir milleti zengin ettim, başlılara baş eğdirdim, dizlilere diz çöktürdüm" diyen ceddin evlatları olarak ülkemizi bu zilletten kurtarmak için azim ve kararlılığımız hiç olmadığı kadar büyüktür güçlüdür diyen Didinmez, “Mersinlilerin 89. yıl önce işgalci Fransız’lara karşı verdiği kutlu mücadele ve elde edilen zafer bu manevi ruhun eseridir” dedi.


MHP Genel Başkan yardımcısı Bülent DİDİNMEZ “Günümüzde de Mersinlilerin o günün işgalci güçleri olan  ABD ve Avrupa ülkeleri ile işbirliği halinde, Bop eş başkanlığını yürüten teslimiyetçi politikaların  taşeronu olan AKP ye geçit vermemiştir. Milliyetçi hareketin onuru gururu olmuştur. İnşallah Mersinlilerin gösterdiği bu duruş bu mücadele adım adım dalga dalga tüm ülkemizi saracak AKP iktidarına son verilecek ve ülkemiz onurlu güçlü milli devlet olmanın gururunu MHP iktidarı ile yaşayacaktır” dedi.
Bu vesile ile Mersin in kurtuluşunu 89. Yılında aziz şehitlerimiz rahmetle ve minnetle bir kez daha andığını, günümüzde o mücadelenin temsilcilerini Mersin de iktidara taşıyan Mersinlilere teşekkür ettiğini belirten Didinmez Kurtuluş gününü bu duygularla bir kez daha kutladığını ifade etti.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×