EN ÇALIŞKAN VEKİL MHPLİ NEVZAT KORKMAZ

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni (TBMM) 4 sandalyeyle temsil edilen Isparta’da en çalışkan vekil MHP’li Nevzat Korkmaz, sözlü soru önergesi veren tek vekil AK Parti’li Recep Özel oldu.
TBMM, 24. dönem milletvekillerinin yasama çalışmalarına ilişkin verileri Isparta’nın dört vekilinin çalışma performansına ilişkin ilginç sonuçları ortaya koydu. 11 başlık altında yürütülen yasama çalışmalarının kayıtlarına göre bu yasama yılında en çok faaliyet gösteren vekil MHP’li Nevzat Korkmaz oldu. Korkmaz, toplam120 yasama faaliyetiyle 4 vekil arasında etkinliği en yüksek isim oldu.
EN ÇOK KORKMAZ KONUŞTU
Korkmaz, 5 kanun teklifine imzasını koydu. Tam 16 kez Meclis Başkanlığı’na yazılı soru önergesi sundu. Ondan başka yazılı soru önergesi veren olmadı. 35 meclis araştırma önergesine imzasını koyarak en çok meclis araştırma önergesine imza atan vekil oldu. Genel Kurul’da da en çok söz isteyen isim Korkmaz oldu, Korkmaz ülke ve Isparta gündemine ilişkin çeşitli konularda 64 kez kürsüye çıktı.
EN ÇOK KANUN TEKLİFİ ÖNER’DEN
Ana muhalefet partisi CHP’nin Vekili Ali Haydar Öner, yasama çalışmalarında toplam 44 kez etkinlik gösterdi. Öner, Meclis’e 4 kez ilk imzayı atarak kanun teklifi sundu. En çok kanun teklifi sunan vekil oldu. Öner’in imzasının bulunduğu kanun teklifi sayısı 18. Meclis verilerine göre Öner, sözlü ve yazılı soru önergesi vermedi. 7 adet meclis araştırma önergesi için imzasını koyan Öner, Genel Kurul’da 15 kez konuşma yaptı.İHA
İlgili Galeriler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×