ENGİNYURT, İL BAŞKANLIĞINA ADAY

Milliyetçi Hareket partisi (MHP) Ordu İl Başkanlığı’na adaylığını koyan 21. Dönem MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Bizim için dava milletvekili, belediye başkanı olmak davası değildir. Bizim için esas olan ülkücülüktür. Bu ocakta başkan olmak ile çaycı olmak arasında fark yoktur” dedi.
Temmuz ayının ikinci haftasında yapılacak olan il kongresine hazırlanan 21. Dönem MHP Ordu Milletvekili ve İl Başkan Adayı Cemal Enginyurt, eski milletvekillerinin il başkanlığına aday olmaması düşüncesinin MHP’de geçerli olmadığını söyledi. MHP milletvekilliğinin, MHP camiasının bahşettiği bir lütuf, Allah’ın bir kısmeti olduğunu belirten Enginyurt, “Biz bu harekete milletvekili olmak veya belediye başkanı olmak için ülkücü olmadık. Türk milliyetçiliği davasına 13 yaşında gönül verdiğimiz gün, ocakta başkan olmakla çaycı olmak arasında hiçbir fark yoktur anlayışıyla hareket ettik. Gün geldi İl Başkanı olduk, gün geldi MHP MYK üyesi olduk. Gün geldi Belediye Başkan adayı olduk, gün geldi Allah milletvekili olmayı nasip etti. Bugünkü şartlarda Türkiye’nin içinde bulunduğu durum gereği, Türk milliyetçilerine, ülkücülere en fazla ihtiyaç duyulduğu bu ortamda, MHP’de tekrar birlik bütünlüğünü sağlamak için il başkanlığına talip olduk” diye konuştu.
Enginyurt, MHP milletvekilliğinin bir sıfat olduğunu esas olanın ülkücülük olduğunu vurgulayarak, “Ülkücü olmak bizim için büyük bir onurdur. Bu harekette görev ayrımı yoktur. Biz ülkücü olurken hangi görev verilirse yapılır düşüncesiyle talip olduk. Davasına inanan insan her görevi yapmaya taliptir. Dava insanının her görevi yapmaya talip olması o insanın dava adamı olmasının bir ölçüsüdür. Dava adamı görevi reddetmek veya görev beğenmezlik gibi bir anlayışa sahip değildir, Dava adamı için görev ayrımı yoktur” ifadelerini kullandı.İHA
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×