Erdoğanın MHP korkusu

MHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez, Başbakan Erdoğan'ın MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin "Taksim'deki canlı bomba neyse açılım da aynısıdır" ifadelerini eleştirmesine cevap verdi.

 

 

BÜLENT Didinmez, ''Anteplilerin bir ifadesi var. 'Istıfıl olsun' (Bildiği gibi yapmak, kendi haline bırakmak)derler. Başbakan ıstıfıl ol, milletten git de nereye gidersen git. Allaha yaklaş, ama milletin başına musallat olmaktan kurtul. Sokaktaki insan 'Bırak bu işleri' diyor. 'Boş işlerle uğraşma hadi oradan' diyor. Sayın Başbakan'ın sözleri bizim muhatabımız değildir. İşine-gücüne bakacak'' ifadalarını

DİDİNMEZ ''Sayın Başbakan. Orada bomba neticesinde yaralanan, canından olan şehit yakınları-gaziler, işinden olanlar, yoksullaşan, yoksullaştırılan ve cebinden varlıkları çalınarak zenginleştirilenlerin hesabı yakın zamanda verileceğini düşündükçe uykuları kaçıyor. Hesap soracak olan da Devlet Bahçeli olduğu için bazen ne dediğini kendisi de bilmiyor'' diye konuştu. Didinmez MHP'ye yeni katılımların süreceğini de vurguladı. 

 

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez, MHP Denizli İl Başkanı Zafer Kaplan'ın beyaz eşya mağazasının açılışından sonra ülke gündemindeki konularla ilgili olarak gazetecilere açıklamalarda bulundu.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin "Taksim'deki canlı bomba neyse açılım da aynısıdır" şeklinde ifadelerini eleştirdiğinin hatırlatılması üzerine Didinmez, "Sokaktaki insan 'Bırak bu işleri' diyor. 'Boş işlerle uğraşma, hadi ordan' diyor.

Sayın Başbakanın bu sözleri bizim muhatabımız değildir. İşine- gücüne bakacak Sayın Başbakan. Orada bomba neticesinde yaralanan, canından olan şehit yakınları, gaziler, işinden olanlar, yoksullaşan, yoksullaştırılan ve cebinden varlıkları çalınarak zenginleştirilenlerin hesabı yakın zamanda verileceğini düşündükçe uykuları kaçıyor.

Hesap soracak olan da Devlet Bahçeli olduğu için bazen ne dediğini kendisi de bilmiyor. Anteplilerin bir ifadesi var. 'Istıfıl olsun' derler. Başbakan ıstıfıl ol, milletten git de nereye gidersen git. Allaha yaklaş, ama milletin başına musallat olmaktan kurtul" ifadelerini kullandı.

GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ

Didinmez, ekonomiyle ilgili olarak da "Görünen köy kılavuz istemez. Neyi saklarsanız saklayın, mızrak çuvala sığmaz. Bir gün gelir bunların hesabı sorulur. Rakamları tersten okuyarak, 'Türkiye şu kadar büyüdü, enflasyonu şuradan aldık, buraya getirdik' diye söylenilen ülkede fakirleşen milyonlar var.

Dolayısıyla adaletin olmadığı yerde hak ve hukukun değerlendirmediği bir yerde, huzurun olması da mümkün değil" diye konuştu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partideki küskün isimleri geri döndürmek amacıyla yaptığı çalışmalar ile ilgili bir soruyu Didinmez, siyasette küslük, kavga ve çatışmanın çok farklı bir anlam ifade ettiğini MHP'de ise bu kavramların yerine nadasa çekilme, bekleme ve yedeğe alınma gibi algılandığını vurguladı.

Didinmez, "Geçmiş zaman dilimlerinde MHP dairesi içinde başarılı güzel hizmetler yapmış arkadaşlarımızla, kamuoyu tarafından bilenen bu arkadaşlarımız teslimiyetçi anlayışın temsilcisi olan aldatma ve kandırma siyasetini uygulayan mevcut hükümetin meşrutiyet zemini içinde hukuk yoluyla seçim yoluyla görevinden uzaklaştırılmasını boşalan yerine MHP'nin tek başına önündeki süreç içinde milletle kucaklaşma ve güç birliği yapmasıdır." dedi. 

Zafer Kaplan'ın beyaz eşya mağazasının açılışına Denizli Valisi Yavuz Erkmen ve MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan ve çok sayıda partili katıldı.

 anadoludahergün
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×