GÖLGELİ Cumhur İttifakı Hizmetin Tarafında Milletin Safındadır”
MHP Mersin İl başkanı  Zeynel Uğur Gölgeli  yaptığı açıklama şu şekilde;

 Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 2019 yılının Kasım ayında yapılan MESKİ Genel Kurul Toplantısında, “Siyasi tüm sorumluluğu alıyorum” diyerek içme suyuna fahiş bir zam uygulamıştı.

Milliyetçi Hareket Partisi grubu olarak, Büyükşehir Meclisinde bu zam uygulamasına ret oyu versek de talebimiz karşılık bulamamış, oy çokluğu ile meclisten geçerek uygulamaya konulmuştu.

Bu zam sonrası, hemşerilerimizin vermiş oldukları tepkiler, onların bu durumdan yaşadıkları mağduriyetler sonucu “Siyasi tüm sorumluluğu alıyorum” diyerek yola çıkan Vahap Seçer geri atmak zorunda kalarak, dün gerçekleşen MESKİ Olağanüstü Kurul Toplantısında “Su Aboneliklerinden Alınan Katılım Payında” indirim yapılmasını talep etti.

Daha önce uygulamaya koyduğu fahiş zam uygulamasında, halkımızın yoğun tepkisi sonucu indirime gitmek isteyen Vahap Seçer’in teklifine, "TALEP ETTİĞİ İNDİRİMİ AZ BULMAMIZ ve İNDİRİM TALEBİNİN SADECE BELİRLİ İLÇELERDE DEĞİL TÜM ŞEHİRDE UYGULANMASINI İSTEDİĞİMİZ" sebebiyle Cumhur İttifakı olarak ret oyu verdik.

Mersinli hemşerilerimiz bilsinler ki; Cumhur İttifakı, Büyükşehir Meclisinde hizmetin tarafında ve milletin safındadır. “Cumhur İttifakı indirime ret oyu verdi” diyerek sosyal medyada ve basında halkımıza yanlış haber yapanlar, algı operasyonları düzenleyenler ahlaktan yoksun, terbiyesiz ve saygısız kişilerdir!

GERÇEK ŞUDUR Kİ; Cumhur İttifakı, Vahap Seçer’in indirim talebini az bulmuş, yüzdelik dilim anlamında daha fazla bir indirim uygulamasının oylanmasını talep etmiştir.

ÖZETLEYECEK OLURSAK;
- Vahap Seçer’in, Cumhur İttifakına planladığı oyun kendi ayağına dolanmıştır.
- Cumhur İttifakı, milletin faydasına olan bir talepte bulunmuş, Vahap Seçer yine buna karşı çıkmıştır.
- Şehrin reklam panolarına ilginç ve yapmacık sözler yazdıran Vahap Seçer, dün bir kez daha milli vicdanların gölgesi altında ezilmiş, millete hizmet aşkı karşısında şaşkına dönmüştür.

Mersinli hemşerilerimizin içi rahat olsun, Bu indirim talebimiz mutlaka gerçekleşecek, hemşerilerimiz rahata kavuşacaklardır. Gerçeği ve haklıyı olduğu gibi anlatan Cumhur İttifakı, Büyükşehir Meclisinde her türlü yalana, iftiraya, karalama kampanyalarına ve "BU ŞEHRİN TEMELİNE DİNAMİT KOYMAK İSTEYEN ASIL ŞAHISLARA" karşı dimdik ayaktadır! diyerek konuşmasını bitirdi. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×