İKTİDAR, SUNİ SORUNLARLA TÜRKİYENİN ANA SORUNLARINI ÖRTBAS EDİYOR

BÜLENT MAVZER
IĞDIR (İHA) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümetin suni sorunlarla Türkiye'nin esas problemlerini örtbas etmeye çalıştığını öne sürdü.
Öğle saatlerinde geldiği Iğdır'da bir dizi temas ve incelemelerde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ermenistan sınırındaki Alican Sınır Kapısı'nda incelemelerde bulunduktan sonra bir düğün salonunda partililere bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Bahçeli, "Fukaralık artıyor, ahlaksızlık başını almış gidiyor. Sosyal yönden huzursuzluk, istikrarsızlık başını almış gidiyor. Türkiye'nin gündemi bu şekil görülmüyor, sadece ve sadece Başbakan'ın oluşturduğu suni gündemlerle Türkiye oyalanıyor.
İşte bunlardan bir tanesi lüzumsuz bir yerde, lüzumsuz bir zamanda kime ne söz vermişse, kiminle ne iş birliği yapmışsa, neye mahkum, neye mecbur kalmışsa Anayasa değişikliği Türkiye'nin önüne getirildi. Devletin tüm imkanları kullanılarak memurlar baskı altına alınarak, kaymakam ve valiler görevlendirilerek, 'evet' oyu çıkararak Türkiye'nin tüm meselelerini unuttular" ifadelerini kullandı.
Anayasa değişikliğinin netice itibarı ile yüzde 58'lik bir 'evet' oyu ile kabul edildiğini hatırlatan Bahçeli, "'Evet çıktı da ne oldu? İşsizlik mi çözüldü? 'Evet' oyu ile kişilerin geliri mi arttı? Bütün bunları dikkate aldığınız vakit, iki sonuç ortaya çıktı. Biri Anayasa Mahkemesi'nin yapısı değişti, diğeri ise HSYK'nın sayısı değişti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, demecinde, 'Anayasa Mahkemesi'nin korkusundan kurtulduk' diyor. 26 maddelik anayasa değişikliği AK Parti'nin bugüne kadar yaptığı
yanlışlarla açılım adındaki zırvalarla Türkiye'yi sürükleyeceği felakette Anayasa Mahkemesi'nden kapatılma korkularını, ceza alma korkularını aşmış oluyorlar. Böyle bir rezillik olur mu? Dün beraberce savcı ve hakim olarak adalet mülkün esasını hayata geçirmekle görevli olan kişiler, HSYK'ya seçilebilmek için kıran kırana mücadele ederek ya iktidara yandaşlık yapmaya ya da karşısındaki dürüst bir hakimi ya da savcıyı karalayarak öncelik almaya çalışıyor" açıklamasını yaptı.
Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: "Referandumda, 'Seçim sonuçları saat 21.30'da açıklanacak" denmesine rağmen 19.30'da bazı besleme yazarlar haksız, adaletsiz ve alçakça yorumlar yaptı. Bazı yazarlar, 'Referandumda MHP İç Anadolu'da bitti, taban kaybetti. MHP kalelerini kaybetti. MHP bir sonraki seçimde barajı aşma sorunu yaşar' sözünü söylüyor. Çünkü niye? Yüzde 42 'hayır' oyunun mimarı MHP olduğu için. Besleme yandaş medyaya sesleniyorum. Iğdır'da şu mütevazı salondaki yüreği ve cesareti görün. İşte
kale burada, işte ülkücüler burada. MHP olarak seçim çalışmalarını Kars, Ardahan ve Iğdır'dan başlatmış oluyoruz."
(BM-ŞA-GS-Y)
02.10.2010 18:02:13 TSI
NNNNİHA
Anahtar Kelimeler
MhpIğdırDevlet Bahçeli
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×