İŞSİZLİKLE İLGİLİ BÜYÜK ENDİŞELERİMİZ VAR

 Çorum'un Sungurlu ilçesine gelen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak, "İşsizlikle ilgili çok büyük endişelerimiz var" dedi.
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ümit Şafak, Tokat Milletvekili Reşat Doğru, Karaman Milletvekili Hasan Çalış ve Merkez Yürütme Kurulu üyesi Nihat Yazar seçim çalışmaları kapsamında Çorum'un Sungurlu ilçesine geldi. MHP'li yöneticiler, Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası'nda (STSO) MHP Çorum İl Başkanı Ercan Daşdan, Sungurlu İlçe Başkanı Paşa Öksüz, Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Kadir Şahiner ve bir grup partilinin katılımıyla toplantı düzenledi. Toplantıda
bir konuşma yapan STSO Başkanı A. Kadir Şahiner, Haziran ayında yapılacak genel seçiminin ardından esnaflar üzerindeki vergi yükünü kaldırılması için çağrıda bulundu. Esnafların dükkan açamaz hale geldiğini dile getiren Şahiner, "Esnafımızın bu vergi yükü kaldırılmalı ve esnafımıza rahat bir nefes aldırılmalıdır" dedi.
MHP Genel Muhasibi ve İstanbul Milletvekili Ümit Şafak ise bütün dünyada olduğu gibi Türkiye'de de ekonomik kriz olduğunu söyleyerek, "Bu krizi hep birlikte yaşadık. Tansu Çiller zamanında ve bizim dönemimizde kriz olmuştur. Bizim zamanımızla şimdiki hükümet zamanına baktığımızda, işsizlik almış başını gidiyor" dedi.
İşsizliğin en fazla gençleri etkilediğini dile getiren Şafak, "Birçok üniversite mezunu gencimiz iş bulamıyor. Bu sebepten dolayı da işsizlik ile ilgili çok büyük endişelerimiz var. Sayın Başbakan diyor ki, büyük marketlere alışmanız gerekmektedir. Büyük marketler bizlerin yüzyıllardır, var olduğu küçük esnaflarımızı bitirmektedir. Biz de buna dur demek için öneride bulunduk. Büyük marketler hafta sonları kapalı olsun, Türkiye'mizin orta direkleri olan esnaflarımız zarar görmesinler diye çaba
göstermekteyiz" diye konuştu. 
Vergi affı ile mecliste görüşmeler yapıldığını partisinin esnaf, çiftçi ve köylülerin lehine olan maddeleri desteklediğini anlatan Şafak, "Vatandaşın her gün zam nedeniyle artık alım gücü bitmiş durumda. Milliyetçi Hareket Partisi olarak mecliste vatandaşımızın hakkını sonuna kadar savunarak, faydalanması gerekli yasalara destek veriyoruz" ifadelerini kullandı. 
Karaman Milletvekili Hasan Çalış ise esnafın son 50 yılın en kötü durumunda olduğunu söyledi. Küçük esnafın bitme noktasına geldiğini dile getiren Çalış, "Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifleri kredi vermek için her türlü imkanı sağlamaktadır. Ama esnafımızın kredi isteği ya banka engeline ya da sigorta borcuna takılıyor ve onaylanmıyor" dedi. 
Bu nedenle esnafın iş yapamaz hale geldiğini savunan Çalış, "15-20 gün boyunca siftah yapamaz halde olan küçük esnaflarımız var. Bu durum böyle devam ettikçe nasıl ayakta duracak bu esnaflarımız. Hükümetin can suyu diye çıkarttığı destek doğru dürüst hiçbir esnafımıza yaramamıştır. Hükümetin derdi sorun çözmek değil, sadece göz boyamaktır" diye konuştu.
"Bu seçimlerde kullanacağız oylar milletimizin 5 yıllık geleceğidir" diyen Çalış, "Sandığa gitmeden önce kendinize bir bakmanız gerekiyor ve sonra gidip sizi sizin istediğiniz gibi yönetecek bir partiye oy kullanmanız gerekiyor" şeklinde açıklamalarda bulundu.
Konuşmalardan sonra toplantı, karşılıklı sohbetin ardından sona erdi. İHA
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×