İZMİRDE YENİ İL BAŞKANI BELİRLENİYOR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) teşkilat işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı Bülent Didinmez, 8 yıllık AK Parti döneminin ahlaksızlık ve adaletsizlik dönemi olarak hatırlanacağını söyledi.

Bülent Didinmez, milletvekili adaylığı için il yönetimiyle beraber MHP İzmir İl Başkanlığından istifa eden Müsavat Dervişoğlu ile birlikte MHP İzmir İl Başkanlığında bir basın toplantısı düzenledi. Didinmez, toplantıda AK Parti hükümetini eleştirdi.
Didinmez, 2002 de göreve gelen ve 8 yıldır ülkeyi bir şekilde yöneten AKP iktidarının Türkiye'yi yönetirken büyük hatalar yaptığını, bu yıl ülkenin seçime gideceğini ve ülkeyi karanlığa sürükleyen AK Parti iktidarının milletin iradesiyle beklenen cevabı alacağına inandığını söyledi. Didinmez, 8 yıllık AK Parti döneminin açlık, ahlaksızlık ve adaletsizlik dönemi olarak hatırlanacağını bu haksızlıkların hesabının milletin iradesiyle tek tek sorulacağını anlattı.
Teşkilat işlerinden sorumlu MHP Genel Başkan Yardımcısı Didinmez, haziran ayında seçimlerin yapılacağını hatırlatarak, ''Seçimler kapsamında başta İzmir olmak üzere bir çok ilimizde milletvekili adaylığı için il başkanları ve il yöneticilerimiz görevlerini bırakmışlardır. Bu kapsamda yeni il başkanlarını belirlemek için çalışma başlatmış bulunmaktayız'' diye konuştu.
28 Ocak 2011 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisinin seçim stratejisini uygulamaya koyacağını belirten Didinmez, şunları söyledi: ''Seçim stratejimizi halk ile paylaşacağız ve tek başına iktidara yürüyeceğiz. 61. dönem başbakanı sayın Devlet Bahçeli'nin mesai arkadaşı olacak milletvekillerinin yarısından bir fazlasını İzmir milletvekillerinden seçeceğiz."
Milliyetçi Hareket Partisini seçime hazırlayacak parti tabanı tarafından kabul gören yeni il başkanlarını her ilde olduğu gibi İzmir'de de seçeceklerini belirten Didinmez, sözlerine şöyle devam etti: ''8 yıldır Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanlığı yapan Müsavat Dervişoğlu'na yaptığı hizmetlerden ötürü çok teşekkür ediyorum. Yeni il başkanımız yapılan görüşmelerin ardından en kısa sürede belirlenecektir.''İHA
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×