Kars Ülkü Ocaklarından Ziyaret

Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Onur Ersansançmış, son günlerde bölücü örgüt yandaşlarının ülkeyi bölmek için çabalar sarf ettiğini vurguladı. Ersançmış Türkiye'de farklı resmi dil talepleri ve federasyon isteklerinin yüksek sesle dile getirilmeye başlanmasının vatanseverler tarafından endişe ile karşılandığını belirtti.
Kars Ülkü Ocakları tarafından başlatılan köy ziyaretlerinin ilki Merkez Kümbetli Köyü'nde gerçekleştirildi. Ülkü Ocakları İl Başkanı Onur Ersançmış, veraberindekilerin gerçekleştirdiği köy ziyaretinde Başkan Ersançmış, ülkede yaşanan gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Ersançmış, "Bilindiği gibi son günlerde ülkemizde farklı resmi dil talepleri ve federasyon istekleri bölücü çevreler tarafından yüksek bir sesle dile getirilmeye başlanmıştır. Bu talepler, bütün vatansever çevreler tarafından endişeyle karşılanmaktadır. Çünkü bu talepler üniter devlet yapımızı, milletin birliğini ve bütünlüğünü bozacak niteliktedir. Kaldı ki bu talepler anayasamızın ilk 3 maddesinde karşılık bulan 'değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez' maddelerimize de aykırıdır" dedi.
Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Onur Ersançmış, Türkiye'nin resmi dilinin Türkçe olduğu ve bunun değiştirilemeyeciği herkesin çok iyi anlaması gerektiğini ifade etti. Onur Ersançmış; "Anayasamızda değiştirilmesi dahi teklif edilemeyecek maddeler bulunuyor. Bu maddeler de açık bir şekilde ortaya koymaktadır ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin resmi dili Türkçe'dir, başkenti Ankara'dır, bayrağı ayyıldızlı albayraktır. Ülkücü Hareket olarak anayasamızın bu ilk 3 maddesinin savunucusu olmaya devam edeceğiz.
Çünkü, bu ilk 3 madde Büyük Türk Milleti'nin ülkesi ve devleti ile bölünmez bütünlüğünün güvencesidir. Görüyorum ki Ülkücü Hareket'in bu hassasiyetlerini Merkez Kümbeti Köyü halkı ve özellikle de gençler paylaşmaktadır" diye konuştu. Daha sonra Ülkü Ocakları Başkanı Onur Ersançmış ve beraberindekiler Kümbetli köylüleriyle görüştü. Sohbet ortamında geçen ziyarette köylerde yaşanan sorunlar ele alındı. Ülkücü gençlerin merkeze gidip gelmelerinde yaşadıkları sorunlardan dolayı Ülkü Ocakları'nın köylerde
teşkilatlanacağı kaydedildi.
Ülke genelinde gençliğin birtakım sorun ve sıkıntılarının da gündeme getirildi ziyarette, bu sorunların çözümü noktasında Ülkü Ocakları'nın da üzerine düşen bazı görev ve sorumluluklarının olduğuna dikkat çekildi.

Kars Ülkü Ocakları'ndan Köy Teşkilatlarına Ziyaret başlıklı ve Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Onur Ersansançmış, son günlerde bölücü örgüt yandaşlarının ülkeyi bölmek için çabalar sarf ettiğini vurguladı. Ersançmış Türkiye'de farklı resmi dil talepleri ve federasyon isteklerinin yüksek sesle dile getirilmeye başlanmas özetli haberi okudunuz.

İlgili Galeriler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×