KILAVUZ   SİZ NE İŞ YAPARSINIZ ?

 KILAVUZ, "Erdoğan, devletin güvenlik güçlerini, hakimlerini, savcılarını PKK saldırılarına göz yummaya teşvik ederseniz bu ülkeyi kim koruyacak? Böyle bir adaletsizlik karşısında vicdanlı Türk gençlerin sessiz kalmalarını nasıl beklersiniz? Eğer Erciyes'te, Muğla'da ve Türkiye'nin her yerinde milli hassasiyetimize karşı silahlı, satırlı, sopalı saldırılar baş gösterdiyse, bunun sorumlusu sizsiniz" dedi.

 

 Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Başbakan Erdoğan'ın 2 Nisan 2013 tarihinde partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada üniversitelerde karşıt görüşlü öğrencilerin arasında çatışmalar yaşandığını dile getirerek bunun sorumluluğunu Ülkücü gençliğin üzerine atmaya çabalarına sert tepki gösterdi.

Erdoğan'ın bu halinin toplumda kendisine ve politikalarına karşı yükselen tepkiyi hafifletmek için art niyetli bir biçimde kutuplaşma, gerginlik ve düşmanlık yaratma çabasından ibaret olduğunu belirten Kılavuz, konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti:

 

"Ülkeyi bölünmenin eşiğine getiren, bir teröristi serbest bırakmak için bunca çaba harcayan, devletin mahkemesini teröristlerin ayağına götüren Başbakana soruyoruz: Asıl hain kimdir?

SORUMLUSU BAŞBAKAN

Sayın Erdoğan, devletin güvenlik güçlerini, hakimlerini, savcılarını PKK saldırılarına göz yummaya teşvik ederseniz bu ülkeyi kim koruyacak? Böyle bir adaletsizlik karşısında vicdanlı Türk gençlerin sessiz kalmalarını nasıl beklersiniz? Eğer Erciyes'te, Muğla'da ve Türkiye'nin her yerinde milli hassasiyetimize karşı silahlı, satırlı, sopalı saldırılar baş gösterdiyse, bunun sorumlusu sizsiniz.

 

Erciyes Üniversitesi'nde yaşananları karşıt görüşlü öğrencilerin kavgası olarak yansıtmaya çalışmak, iktidar eliyle teröriste verilen primin en açık göstergesidir. PKK'lılar haftalardır milli şuur taşıyan öğrencileri kışkırtmak için Türklüğü hedef alan sloganlar atmakta, terör örgütü propagandası yapmaktadır. Üniversite içerisinde huzur ve güvenlik duygusu ortadan kalkmıştır.

 

BAŞBAKAN NEDEN SUSUYOR

AKP hükümete geldiğinde üniversitelerdeki çatışmalardan bahsedilmiyordu. Bugün ise öğrencilerin saldırıya maruz kalmadığı gün yoktur. Eğer Başbakan üniversite olaylarını grup toplantılarında dile getirecekse, iktidarları döneminde ülkemizin yalnızca Erciyes ve Muğla değil muhtelif Üniversitelerinde Başbakan'ın tabiriyle " karşıt görüşlü " olarak tanımlanan ne kadar hadise adli veya idari vakıa kayıtlarında yer bulmuştur. Bize göre Millet sevdalısı Milliyetçi öğrencilere yönelik olarak " ihanet süreciyle " orantılı şekilde artan saldırılar karşısında yetkililer Milliyetçi-Ülkücü öğrencileri coplatmak dışında hangi tedbirler almıştır? Vicdan ve ahlak sahibi olması beklenen sorumluluk bunları kamuoyuyla paylaşmayı gerektirmektedir.

 

SİZ NE İŞ YAPARSINIZ

Birbiri ardına terör örgütünün üniversite uzantıları bayrağa, okullara ve milletin evlatlarına saldırırken Başbakan neden susmaktadır? Bu ülkede Başbakan, İçişleri Bakanı, Gençlik ve Spor Bakanı ne iş yapar, hangi gayeyle o makamları işgal etmektedir?

 

Biz bugüne kadar söz konusu millet ve devletin bekası olduğunda hiçbir zaman susmadık ve bundan sonra da susmayacağız. Başbakan'ın sessiz kalmamız yönündeki telkinleri bizim nazarımızda ihaneti meşrulaştırma çabasından öte değildir. Bu yüzden de hiç bir hükmü yoktur."
ORTADOĞU GAZETESİ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×