KILAVUZ #34;UZMAN ÇAVUŞLARIMIZA KADRO VERİLSİN#34;
 MHP  Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz , Meclis plan ve bütçe komisyonunda yaptığı konuşmasında  Terörle mücadelede kahramanca mücadele veren yiğit uzman çavuşlarımızın kadroya geçirilmesi, uzman çavuşlarımızın  morallerini yükselteceğini dile getirdi. 

Terörle mücadelede kahramanca mücadele veren, her türlü zor şart altında fedakârca hizmet eden yiğit uzman çavuşlarımızın kadroya geçirilmesi terörle mücadelede çok olumlu katkılar sunacak, uzman çavuşlarımızın moralini yükseltecektir. Bu konuda gerekli adımların atılacağını umuyor ve bekliyoruz.

     Doğu ve güneydoğuda fedakarca devlete hizmet eden korucularımızın maaş ve özlük haklarıyla ilgili geçtiğimiz yıllarda bir düzenleme yapılmıştı. Bu düzenleme olumlu olsa da korucularımızın maddi durumları hâlâ iyi bir durumda değildir. Korucularımızla ilgili eldeki imkânlar çerçevesinde yapılabilecek iyileştirici düzenlemelerin yapılmasını beklemekteyiz.

     Şehit ve gazi ailelerimiz milletimiz için son derece müstesna bir yere ve öneme sahiptir. Şehit ve gazi çocukları için özel okullarda yüzde 5 oranında ücretsiz kontenjan ayrılmalıdır. Şehit ve gazi ailelerimizin problemleriyle çok yakından ilgilenilmeli, yapılacak çalışmalarda ailelerin ihtiyaç ve talepleri göz önünde bulundurulmalıdır.

     Belediye işçilerindeki maalesef son noktada kıyımlar zirveye ulaşmıştır. Sözleşmeli memurların çoğunluğu Millî Eğitim, sağlık ve belediyelerde çalışmaktadır ama maalesef bazı belediyeler ihtar mektupları gönderiyor, belediyelerde çalışan sözleşmeli memurların çıkışlarının yapılmasına hazırlanıyor. 31 Aralığa kadar kadroya alınması gereken kardeşlerimizin işe alınmasını, işte devamlılığının sağlanmasını dört gözle bütün insanlarımız beklemektedir  dedi.  
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×