KTOYA ZİYARET GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Mete Eke başkanlığındaki MHP'nin yeni il yönetimi, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Kilci'yi ziyaret etti. Ziyarette Milletvekili adayı olup olmayacağı sorulması üzerine Başkan Kilci, “Ülkücü terbiyede görev istenmez verilir. Eğer görev verilirse, kısmet olursa yaparız” dedi.
Ziyarette konuşan Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Kilci, MHP il yönetiminde görev değişikliği olduğunu ve bu değişiklik sonrasında Mete Eke'yi ziyaret ettiklerini hatırlatarak, “MHP'de yönetime hep Kayseri'nin tanımış olduğu sanayici ve iş adamları getirilmiş. Biz diğer siyasi partiler gibi MHP ile de sık görüş alışverişlerinde bulunacağız” diye konuştu.
Konuşmasında, Türkiye'de enteresan gelişmelerin yaşandığına dikkat çeken Başkan Kilci, “Ekonomik krizin şiddeti devam ediyor. Türkiye'nin dış politikasında da sıkıntılar yaşanıyor. Türkiye'ye en büyük zararı veren PKK halen tehlike olmaya devam ediyor. Türk milletine mecliste küfür edenler için herhangi bir yaptırım uygulanmıyor. Ekonomik meseleler olduğu gibi Türkiye'yi sıkıntıya sokan bu meseleler de bizi ilgilendiriyor. Bu dönemde MHP'nin TBMM'de olması ve çözülmesi gereken sıkıntılar için çalışma yapması gerekiyor. Bu MHP'nin boynunun borcudur” ifadesinde bulundu.
İade-i ziyarette bulunduklarını bildiren MHP İl Başkanı Mete Eke ise, “Başkan hasan Ali Kilci benim bir ağabeyimdir” diyerek, önümüzdeki süreçte KTO ve yönetimi ile bilgi alışverişinde bulunacaklarını bildirdi.
Ziyarette “Milletvekili adayı olmayı düşünüyor musunuz?” sorusuna ise KTO Başkanı Kilci, “Bilindiği gibi bizim yetişme şeklimiz ülkücü terbiye ile olmuştur. Ülkücü anlayışında görev istenmez, verilir. Biz bu mantıkla hayatımıza yön verdik. Görev verilirse yaparız, kısmetimizde varsa oluruz. Ama olmazsa küsme ve darılma olmaz. Yine görevimizi gerektiği gibi yaparız” şeklinde cevap verdi.İHA
İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×