Kürşad hareketi sürüyor

KÜRŞAD HAREKATI SÜRÜYOR: Devlet Bahçeli,

Azmi Karamahmutoğlu-Ahmet Çelik ve Mahir Damatlar'la Görüştü

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları eski genel başkanlarından Azmi Karamahmutoğlu Ve Yeniçağ Gazetesi Sahibi Ahmet Çelik'le MHP Genel merkezinde görüştü.

 

Millet ve Devlet Bekası için Güç Birliği diyen MHP Genel Bşk Devlet Bahçeli sabah saatlerinde Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Azmi Karamahmutoğlu ile görüştü...

 

Pazartesi gününden itibaren görüşmelere hız veren Bahçeli Koray Aydın ve Prof Dr Ümit Özdağ ile görüşmüştü. Bu sabah Azmi Karamahmutoğlu ile de görüşen Bahçeli MHP'nin Tek Başına İktidarı yolunda Türk Milliyetçilerini birleştirme gayretlerine hız verdi.

 

İlerleyen saatlerde MHP Genel Bşk Devlet Bahçeli Yeniçağ gazetesi sahibi Ahmet Çelik ile MHP Genel Merkezinde görüştü.

 

Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede Ahmet Çelik MHP Genel Başkanı Bahçeliye bu davetinden dolayı teşekkür ederken medya üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

 

 

Eski MHP Ankara Milletvekili Şevket Bülent Yahnici’nin annesi Halide Yahnici’nin cenaze merasiminde bir araya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Mahir Damatlar el sıkışarak bir müddet sohbet ettiler.

 

Bahçeli, Mahir Damatlar’ı da MHP’ye davet etti.Mahir Damatlar, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile görüşmeye gideceğini ancak "particilik" yapmayacağını söyledi.

 

Kendisi ile bu konuyu konuştuğumuz Mahir Damatlar; "1999 depremi olduğu sırada BBP Genel Başkan Yardımcısı idim. Deprem Bölgesi’ne kurtarma ve yardım faaliyetlerine katılmak için gittiğimde bu işin uzun süreceğini görerek Genel Başkanım Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nu arayarak görevden affımı talep ettim. İş gerçek uzadı ve ben bu arada “particilik” yapmama kararı aldım.

  

Ancak ben Ülkücüyüm. Elbette Ülkücü Hareket’in mecliste çoğunlukla temsil edilmesini isterim. Bunun için her türlü çalışmada varım. Zaten MHP Ankara İl Teşkilatı ve Yenimahalle İlçe Teşkilatı ile irtibatım var. Onlarla sık sık bir araya geliyorum. Ancak ben halen BBP kurucu üyesiyim.

 

Particilik yapmamakla beraber bir Ülkücü olarak Ülkücü Hareket’in iktidar olması  en büyük temennimdir ve bunun için bütün gücümle çalışacağım” dedi.

 anadoludahergün
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×