KÜTAHYAYI YAKINDAN İLGİLENDİREN MADELLER

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Alim Işık, “Parti beyannamesini ilk açıklayan partiyiz. Bu beyannamemizde Kütahya’mızı yakından ilgilendiren maddeler var” dedi.
Parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile 28 Ocak’ta Parti Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından açıklanan seçim beyannamesi hakkında bilgiler veren MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, 100 maddeden oluşan beyannamelerinin “Kütahya’yı yakından ilgilendiren maddeler”ini açıkladı.
Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Alim Işık düzenlediği basın toplantısında MHP’nin 100 maddeden oluşan seçim beyannamesinin Kütahya’yı yakından ilgilendirdiğini ve Kütahya’nın sorunlarına çözüm olabilecek vaatler olduğunu ifade etti. Milletvekili Işık “ Milliyetçi Hareket Partisinin iktidara talip olma gerekçelerinin yer aldığı ve kaynakları ile kamuoyuna paylaşılan seçim beyannamesinde Kütahya’mızı ilgilendiren maddeler yer alıyor. Bu seçim beyannamesinde vaatte bulunulan her şeyin kaynağı açıklanmış şekildedir. Türkiye Cumhuriyetinin 100. Yılında arzu ettiği seviyeye gelecek yapılanma gerçekleştirilmiştir. Çiftçilerimizin “doğduğu yerde doyacağı” bir projemiz söz konusu. Şu anda 6 milyar TL olan tarım desteklerini ilk planda yüzde 100 artırarak 12 milyar TL’ye çıkaracağız. Böylece ekonomisinin büyük bölümünü tarım ve hayvancılıktan elde eden Kütahya’da faaliyetlerinin yeniden diriltilerek kendi köylerinde göçe neden olmadan kalmaları amaçlandı. Kütahya’da çok sıkıntılı olan esnaf ve sanatkarlarımızın problemlerinin çözümünü bu seçim beyannamesinde detaylı bir şekilde açıklıyoruz. Kütahya’da icralık olan esnaf sayısı yüzde 400 oranında artmıştır. KOBİ’lerin vermiş olduğu vergilerin oranları ciddi anlamda düşürülerek onların daha fazla gencimizi istihdam etmesi sağlanacaktır. Emeklilerimizi her yıl Eylül ayında bir ilave maaş verilme sözü verilmiştir. Ayrıca emekli olduğu halde geçinemediği için ikinci bir işte çalışan insanlarımızın sosyal güvenlik primi adı altında ödemiş oldukları yüzde 14 oranında ki kesintilere son verilecektir” diye konuştu.
Milliyetçi Hareket Partisi olarak iktidara talip olduklarını kaydeden Işık, “Partimiz 81 ilde gerçekçi çalışmalarını başlatmış ve iktidar olma yolunda adım adım ilerlemekte” dedi.
Basın toplantısında konuşan MHP Kütahya İl Başkanı Kamil Konya da partisinin Kütahya’da en az üç milletvekili çıkaracağını ifade ederek, “Bu partimizin için gerçekleşmeyecek bir proje değil. Bugün başlattığımız çalışmalarda görüyoruz ki halkın mevcut AK Partili vekillerinden ciddi bir yaka silkmesi var. MHP’nin seçmenin yanı sıra vatandaşlarımızın birçoğunun partimize teveccühünün olduğunu söyleyebiliriz. İnşallah bizler bu teveccühe layık olup Kütahya’da en az üç milletvekili çıkaracağız” dedi.İHA
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×