MERSİN MHP#039;DE 7 İLÇE KONGRESİ TAMAMLANDI

 MHP Mersin’de ilçe kongre takvimin açıklanmasının ardından geçen hafta 7 ilçede kongre süreci tamamlandı.   Merkez ilçelerden Yenişehir, Akdeniz ve Mezitli ilçe teşkilatlarında kongre heyecanı 19.08.2017 cumartesi günü yaşandı. Pazar Günü ise Gülnar, Erdemli Silifke ve Mut ilçelerinde kongre heyecanı yaşandı.

Cumartesi günü Mersin Büyükşehir Kongre sarayında yapılan Akdeniz ilçe kongresinde mevcut Başkan S.Erdoğan Alkaya’ın hazırladığı listeyle seçime tek aday olarak gidilen kongrede, 228 delege oy kullandı. 228 delegenin oy kullandığı kongrede, 228 delegenin oyunu alan Erdoğan Alkaya tekrar ilçe başkanı seçildi.

Merada Centerda yapılan Yenişehir ilçe kongresinde Mevcut başkan UMUT TOPAL'IN hazırladığı tek liste ile gidilen seçimde 242  delegenin oyunu alan Başkan Topal tekrar ilçe başkanı seçildi.

Mezitli ilçe kongresinde de diğer ilçe kongrelerindeki gibi tek liste ile gidildi. Mevcut Başkan Serdar Soydanın hazırladığı listede 280 delege oy kullandı. 280 delegenin oy kullandığı kongrede 275 oy alan Serdar  Soydan Tekrar ilçe başkanı seçildi.  

Gerçekleşen kongreler sonucunda MHP Mezitli ilçesinde Serdar Soydan, Yenişehir ilçesinde Umut Topal, Akdeniz ilçesinde S.Erdoğan Alkaya, Erdemli İlçesinde Bekir Özsu, Mut ilçesinde Alparslan Savaş Kır, Gülnar İlçesinde Yüksel Çelik ve Silifke ilçesinde ise Levent Noğay başkan seçildiler.

02.09.2017 Cumartesi günü Anamur, Bozyazı, Aydıncık İlçeleri 03.09.2017 Pazar Günü Tarsus, Çamlıyayla, Toroslar İlçelerinde kongreler yapılarak ilçe kongreleri tamamlanmış olacak.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×