MHP, dinci değil dindar insanların hareketidir

Didinmez, beraberinde MHP Bursa Milletvekili Necati Özensoy, Adana Milletvekili Yılmaz Tankutve MYK üyesi Hasan Özarslan'la birlikte geldiği Gümüşhane'nin Torul ilçesinde, parti teşkilatını ziyaret etti.

Burada partililere hitaben bir konuşma yapan Didinmez, İslam dininin yeniden tanımlamaya, reform gibi bir takım iddia ve uydurmalara ihtiyacı olmadığını söyleyerek, ''Milliyetçi hareket dinsiz bir hareket değil, dinli bir harekettir. Dinci değil, dindar insanların bir hareketidir'' dedi.

Didinmez, şöyle devam etti:

''Din elden gitmez ama vatan elden gider. Vatanın elden gittiğinin örnekleri çoktur. Bundan 150 sene önce Girit, Rodos, Kıbrıs, Kerkük, Musul, Kafkaslar ve Balkanlar bu yüce milletin mülküydü. O günde bu manada, 'toprağı cebine alıp götürüyorlar mı kardeşim, ne var bunda?' diyen zihniyetin ihmali neticesinde bugün Balkanlar'a Gümüşhane'den çıkan bir kardeşimiz, o ülke müsaade ederse turist olarak ancak vize ile girebiliyor. Topraklarını başkalarına, özellikle de kendi tanıdıklarına satarak, kendi tanıdıkları da başkalarıyla evlilikler kurmak suretiyle sermayesi başkalarında olan müteşebbis neticesinde, bugün İsrail denilen bir devletin varlığı ortaya çıkmıştır. Bugün de aynı oyunlar oynanmaktadır.''

Milliyetçi hareket mensuplarının uyanık olması gerektiğini ifade eden Didinmez, ''Atılan adımın, söylenilen sözün ne manaya geldiğini iyi bilinmelidir. Asla öfkelenmemeliyiz. Türkiye Cumhuriyeti'nin güçlü bir devlet olması, milletimizin ise fertleri itibariyle zenginliği ve refahı yaşayan, sosyal adaletin temin ve tesis edildiği, inanç ve buna bağlı anlayışın hür bir şekilde yaşanabildiği bir hayat istiyoruz'' diye konuştu.

Didinmez, buradaki konuşmasının ardından Torul Belediye Başkanı Selami Bostan'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, MHP Gümüşhane İl Başkanı Orhan Mazman ile partililer yer aldı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×