Mhp İl Başkanı 2010 Yılını Değerlendirdi

MHP Bartın İl Başkanı Sezai Bilgin, 2010 yılının Türk tarihi için kara bir yıl olarak geçtiğini belirtti.

2010 yılının sona ermesine sayılı günler kala MHP Bartın İl Başkanı Sezai Bilgin, değerlendirmelerde bulundu. Bilgin, "2010 yılı Hükümetimiz tarafından başlatılan açılımların, ülkemiz üzerinde ki tahribatları görmekle geçiren, özellikle hükümetimizin 2009 yılında başlatıp 2010 yılında da devam ettirilen Kürt açılımının Ülkemizin birlik ve beraberliğine konmuş dinamit olarak gördük. Bunun neticeleri kamuoyunda çok sıkı tartışma içine sokuldu. Şu anda ülkemizde üniter yapımızın da bölünmesi ve parçalanması, ülkemizin ortadan kalmasına kadar her konu televizyonlarda tartışılır hale geldi. Şu anda PKK ile organik bağı bulunduğu iddiası bulunan kapatılan siyasi partinin devamı olan BDP milletvekilleri, daha önce konuşulması bile bakana ihanet suçu ile cezalandırılacak konuşmaları hem televizyonda, hem radyolarda, meclislerde konuşur hale geldiler. Bugün artık ülkemizde gelinen nokta hem terörist başı, hem bebek katili Abdullah Öcalan'ın cezaevinden çıkartılıp mecliste siyaset yaptırılması bile tartışılır noktaya geldi. Yine ülkemizin güney doğusunda bir Kürdistan'ın kurulması, Kürt'çenin resmi dil kabul edilmesi, belediyelerin önüne sarı kırmızı yeşil bayrakların asılmasını teklif edecek duruma getirdiler. Bu maalesef hükümetimizin yapmış olduğu açılımların ihanet açılımının sonucu olarak gündeme geldi. Bunun sonunda da 26 tane maddenin anayasa değişikliği maddesi halk oylaması yapıldı. Halk oylamasından önce Milliyetçi Hareket Partisi bu maddeler ile ilgili çekingenliğini halk ile paylaştı. Genel Başkanımızda Bartın'a geldiğinde PKK ile görüşmelerin ne boyutta olduğunu açıklamalarını istemişti. AK Parti hükümeti ve Sayın Başbakan çok sert bir dil ile yalanlamıştı. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'yi 'Alçaklık ve yalancılıkla' suçlar pozisyonuna geldiler. Ama şu anki Genel Başkanımızın ne kadar haklı olduğu yaşanan gelişmelerden de belli duruma gelmeye başladı. Bütçe görüşmeleri arasında BDP'li Milletvekillinin MHP'li Milletvekili tarafından terörist başı Abdullah Öcalan'a cani demesi ve Öcalan'ın psikolojisini bozduğu rahatsız olduğu söyleme cesaretini bile bulurlar maalesef hükümetimiz çok iyi tavizler vererek bu noktaya geldi. Bunun ilk başta 2010 yılında Habur'daki geçişlerle başlamış olup çok tehlikeli duruma getirdiğini gördük" dedi.
"SİYASETÇİLERİMİZ SİGORTALI YALANI SÖYLÜYOR"
MHP Bartın İl Başkanı Sezai Bilgin, 2010 yılındaki ekonomik göstergeler hakkındaki görüşlerini de açıkladı. Bilgin, "Bartın'ımızda 2010 yılı ekonomik krizlerle geçti. İlimizin en büyük sorunu işsizlik sorunu. Her gün genç arkadaşımız iş bulamadığı için, işe ihtiyacı olduğu için müracaat ediyor. 'Hükümetimiz maalesef başarısız bir dönem geçirdi. İşsizlik anlamında. Sayın Milletvekili her gün televizyona çıkıp 'Bartın'daki SSK'lı sayısını 9 binden 25 bine çıkarttık' yalanını söylüyor. Bunu defalarca yalanlamama rağmen böle bir olayın olmadığını, 2002 döneminden önce SSK'lı sayısının 17 900 olduğunu defalarca söylememe ve hatta bizim bu beyanların Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürünün teyit etmesine, il, il SSK'lı sayısını bildirmesine rağmen Sayın Milletvekili yalanlarına devam etmektedir. Benim basın toplantısında söylemiş olduğum organize sanayide köprü niye bugüne kadar yapılmadı?. Hani böyle bir vaatte bulunmuştu. Bunun takipçisiyiz demiştik. Organize sanayideki bin dönümlük arazinin genişletilmesinde ve buranın Demir Çelik sektöründe değerlendirilmesiyle ilgili beyanlarımız olmuştu. Bu konularda hep duyarsız kalan, 'Bizim köprü öncelikli meselemiz değil, Organize sanayi yanında ki o bin dönümlük alan taşkın koruma sel alanın yapılması mümkün değil' diyen AK Parti'de siyaset yapan Sayın Milletvekili ve parti yöneticileri, yaklaşan seçim ardından vaatlerde sınır tanımamaya başladılar. Organizedeki köprünün yapımı ile 3 milyon lira ödeneğin gediğini, genişletme işlemlerinin kamusallaştırma aşamasına geldiğini ve genişleteceğiyle ilgili beyanlarda bulunuyorlar. O zaman sormak hakkımızdır. Bugüne kadar nerdeydiniz? Eğer yapıla biliyorsa bugüne kadar niye yapmadınız? Sorgulamamız lazım ama olacağına da pek ihtimal vermiyorum. Sayın Milletvekili geçenlerde dedi ki biz Ulus'a Devlet Hastanesi yapmayı planlıyoruz, bir insan da bunu söyleyebilecek utanmazlık duygusu olması lazım. Devlet Hastanesi MHP döneminde açıldı. Ulus'ta 5 tane uzman hekimlerimiz mevcuttu ve uzman hekimler poliklinik yapıyordu. Ufak ameliyatlar dahi yapılıyordu. Ama AK Parti geldi kapattı. Uzman hekimleri dağıttığı için halkı zor durumda bıraktı. Ulus Ağa köyündeki bir vatandaşımız muayene olmak için oradan saat 5'te çıkması gerekli ki saat 7'de buraya gelsin, sıra alabilsin, muayenesini yaptırabilsin. Şimdi seçim zamanı gelmiş 8 senedir kapatan sizsiniz. Şimdi de Ulus'a Devlet Hastanesi yaptıracağız diyorsunuz. Buna da insanların inanmalarını bekliyorlar. Bizim insanlarımızı kendi açılarından ne görüyorlar bilmiyorum ama bu insanlar yaklaşmakta olan seçim zamanı tokat gibi çarpacaklardır" dedi.
"AK PARTİ İL BAŞKANINA TEŞEKKÜR EDERİM"
MHP Bartın İl Başkanı Sezai Bilgin, AK Parti İl Başkanı Yakup Ulupınar'ın, "Köy yolları" ile ilgili olarak yaptığı açıklamalara da değindi. Bilgin, "İl Başkanı, 'Biz muhalefetin köylerde gezmeleri için onlara yol yaptık' sözlerine de kargalar bile güler. Teşekkür ederim Yakup Ulupınar'a. Biz onlar gelmeden hiç köylere gitmiyorduk, vatandaşlarımızla hiç buluşmuyorduk, sağ olsun. Onlar yol yaptıktan sonra köylere gitmeye başladık, teşekkür ederim. Yol yaptık derken, bu milletin paralarını çarçur ettiklerini de bir zahmet gidip görsünler. Yağmurun altında asfalt döktüler şu an ki dökmüş oldukları asfalt çamur deryasında bir zahmet gidip görsünler. Bu kadar insanları alaycı görmesinler. Yaptıkları yol bakımı sadece yol açtıkları yol yaptıkları falan yok. Yol çalışması dedikleri onların olan yolun çukurlarını doldurup düzenlemeler yapılması gerçekten insanlarla alay etmeyi bıraksınlar, yapsınlar. Organize Sanayideki bin dönümlük arazinin genişletilmesini, sütlücedeki 800 bin dönümlük araziyi Organize bölgesine dahil etsinler biz kendilerini alkışlayalım. Burada hangi siyasi görüşten olursa olsun insanlar çalışacak sonuçta biz bundan gurur duyarız ve AK Parti hükümetini tebrik ederiz bundan da rahatsız olmayız yapsınlar organize sanayinin köprüsünü, arıtmasını, biz bundan kesinlikle gocunmayız ama ciddi olarak çalışsınlar seçim zamanı insanlara boş vaatler vermesinler. Bu konularda duyarlı olan MHP, bunları gerçekleştirir. Hiç akıllarında soru kalmasın biz güçlü bir partiyiz bu milletten aldığımız desteği milletin lehine kullanmayı bilen partiyiz. Bugüne kadar da böyle yaptık, bunun karşılığında da Bartın Belediye Başkanlığını nasip ettiler, Milletvekilliğini de nasip edeceklerdir. 2010 yılında Habur Kürt açılımı, PKK açılımı ön plana çıktı ve ülkemizin birlik ve beraberlik temeline konmuş olan dinamit dediğimiz ihanet yasaları meclisten geçirilmeye çalışıldı. Şu anda ülkenin bölünmeye ve parçalanmaya doğru gidiyor.2010 anayasa değişikliği referandum seçiminde 12 Eylül 1980 darbesini yapan Kenan Evrenden hesap soralım dediler, bu millet inandı. Anayasa değişikliği evet dediler, kazanınca ilk gün hesap soracağız dedikleri Kenan Evren'nin maaşına 2 bin 200 lira zam yaptılar. Bugün benzinin fiyatı 4 lirayı geçti. Enerji Bakanı çıktı, dedi ki, 'Benzin fiyatlarında ki fiyatların artma sebebi ham petrol fiyatının yüksek olması' dedi. Ham petrolün fiyatı aşağıya düşerse benzinin fiyatını aşağıya çekeriz dedi. Koca bir yalan söyledi. Ham Petrolün fiyatı 190 dolara çıktı. Benzin fiyatı 3 bin lira, ham petrolün fiyatı 70 dolara düştü. Benzin fiyatı 3bin 200 lira, bu mantıkla gidersek yüze yakın bir düşüş gelirken bu 3 bin 200 liranın bin 200 liraya düşmesi gerekirken bunlar zam yaptılar. Bunlar vatandaşı bir şeyden anlamaz sanıyorlar ama seçim zamanı yüzlerine vuracaklar" dedi.
MHP İl Başkanı Sezai Bilgin, "2011 yılından beklentilerimiz birlik beraberlik içinde yaşamayı, insanların arasına nifak tohumu ekilmemesi, kardeşlik dostluk içinde yaşamayı, 2011 yılında bu milletin yanında olacağız. Hazır olan projelerimizle birlikte tüm gerekli çalışmaları yapıp sıkıntıları ortadan kaldıracağız" dedi.
İlgili Galeriler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×