MHP KARIŞTI...!!!

 Kıyım operasyonu

MHP’yi karıştırdı!

Dört Kasım’daki büyük kongrede Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye karşı Koray Aydın’ı destekleyen 5 il teşkilatı yönetimlerinin görevden alınarak kapatılması MHP’de gerilime neden oldu. Koray Aydın’a destek olduğu bilinen il örgütlerinde endişe yaşanırken, MYK üyeleri de operasyona tepki gösterdi. MHP Genel Merkezi, geçen hafta önce Muğla İl Başkanı Osman Güven’i ve yönetim kurulunu, ardından Çankırı İl Başkanı Arif Soysal ve yönetimini görevden aldı. Operasyon, Edirne, Konya ve Sakarya teşkilatlarının görevden alınmasıyla devam etti. Görevden almalar sözkonusu teşkilatlara gönderilen faks emriyle gerçekleştirildi. 

Aydın’a yönelik

Partililer, 500’e yakın kişinin görevden alındığı operasyonun, son kurultayda Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye karşı aday olan Koray Aydın’ı destekleyen teşkilatlara yönelik olduğunu belirterek tepki gösterdi. Görevden alınan il başkanları tasfiyenin şahıslara değil MHP’nin birlik ve beraberliğine büyük zarar verdiğini söyledi. Eski Ülkü Ocakları Başkanı ve MYK üyesi Harun Öztürk ise Twitter’dan, “Bu tasarruf bana göre de yanlış olmuştur. Ancak bu şekilde düşünüyor olmam ne yakışıksız ve ciddiyetsiz bir üslupla hakaret etmeyi gerektirir ne de partiyi cezalandırma niyetiyle hareket etmeyi. Bugün omuzlarımızda, hatta hücrelerimizde hissetmemiz gereken milli sorumluluk bize; ölçülü ve akıllıca hareket etmeyi işaret etmektedir” yorumunu yaptı. 

Hastalıklı zihniyet

Kongrede Koray Aydın’la birlikte hareket eden eski İstanbul Milletvekili Nazif Okumuş ise Koray Aydın’a yakınlığı ile bilinen teşkilatların kapatılmasına ilişkin, “Hastalıklı bir zihniyetin son icadı. Bahçeli parti içi muhalefetle uğraşıncaya kadar hükümetle ilgilenseydi şimdiye kadar iktidar olurdu. Bizim derdimiz MHP, Bahçeli değil. Kendisinden aktif politika bekleniyor” diye konuştu. Bu arada, MHP lideri Bahçeli, 13, 14 ve 15 Şubat’ta Türkiye genelinde il teşkilat başkanları ile Kızılcahamam’da bir araya gelecek. Gözler teşkilat başkanlarının Bahçeli’ye göstereceği tavırda.
yeniçağgazetesi
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×