MHP Kayseri il teşkilatı istişare toplantılarına devam ediyor

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanlığı ilçelere yönelik parti içi istişare toplantılarına geçtiğimiz haftada devam etti. Cumartesi gününü Yeşilhisar İlçesinde, pazar gününü ise Pınarbaşı İlçesinde partililerin yoğun ilgisi ile karşılandı. Gerek yerel meselelerin gerekse Türkiye meselelerinin çok boyutlu bir şekilde değerlendirildiği ve bu sıkıntıların Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidarında çözüleceği ifade edildi. İstişare toplantısına başta İl Başkanı Süleyman Korkmaz olmak üzere İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkanları İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri katıldılar.

Her iki ilçede de istişare toplantılarının kapsamı ve mahiyeti ile ilgili konuşma yapan İl Başkanı Süleyman Korkmaz, özellikle önümüzdeki yıl haziran ayında yapılacak olan genel seçimlere işaret ederek Milliyetçi Hareket Partisi’nin tek başına iktidara gelmesinin şart olduğunu, sekiz yılı aşkın ülkeyi idare eden AKP zihniyetinin ülkemizin başından bir an önce gitmesi gerektiğini ifade etti.

İktidara geldiklerinden bugüne kadar köylünün, çiftçinin, tarımla uğraşan vatandaşlarımızın sıkıntılarından uzak bir politika izleyen bu zihniyet; memurumuza, işçimize, emeklimize ve küçük esnafımıza da sırt dönerek bunların hepsini kaderleriyle baş başa bırakmış hayatı zehir etmiş bir lokma ekmeğe muhtaç etmiştir. Bunları görmezlikten gelen AKP Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya’nın Kayseri’ye bağlı ilçelerin dünya standartlarına ulaştığını ifade etmesi AKP Hükümeti’nin köylüden ve ilçelerimizden ne kadar uzak olduğunun bir göstergesidir. Veyahut bu insanlar ya çok pişkindirler yâda insanlarımızla alay etmektedirler.

AKP’nin sekiz yılını değerlendirdiğimizde kavga, korku, baskı, şiddet gibi unsurları ön plana çıkaran bir politika izlediğine hepimiz şahit olmuşuzdur. Saymakla bitmeyecek bu tutumlarının en sonuncusunu İstanbul da, ellerinde sadece pankart bulunan öğrencilerimize yapılan ve reva görülen sonucunda da kafaları gözleri kırılarak ve bir hamile bayanında çocuğunun düşmesine sebep olmuşlardır. Bu durum karşısında yandaş medyanın haber bombardımanı şiddet kullanan iktidar yanlısı polise değil de, soruşturma ve fatura yine öğrencilerimize kesilmiştir.

Biz polislerimizi iktidarını değil devletin polisi olmasını istiyoruz ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle: “Polis bir asker kadar disiplinli, bir hukukçu kadar bilgili ve bir anne kadar şefkatli olmalıdır.” diyor. Ama gördüğümüz manzara polisler şefkati devlete ve devletin kamu mallarına karşı acımasızca saldırı yapan bölücü PKK teröristlerine karşı gösteriyorlar. Adeta onlara çikolata ve gül dağıtıyorlar. Tabi ki bu yetkiyi de veren ve onları tahrik eden Başbakan ve İçişleri Bakanı’dır.

Bütün bunlar karşısında Milliyetçi Hareket Partililer olarak, dişimizi tırnağımıza takarak çalmadık kapı ayak basmadık yer bırakmayacağız. Genel Başkanımızın bizden beklediği yirmi dört oyu bulup partimizi tek başına iktidara getireceğiz. Ya yoksa ileride milletimizi bundan daha kötü günler beklemektedir. Bu günleri de arar olacağız. O halde daha fazla sıkıntıya girmeden milletimizi de daha fazla sıkıntıya düşürmeden AKP zihniyetine sandıkta ders verip ağır bir tokat vurarak ülkenin başından uzaklaştırmak hepimizin görevi olmalıdır.anadoludahergün
İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×