MHP YENİŞEHİR#39;DE İHRAÇ KARARI
Yenişehir ilçe başkanlığından yapılan açıklama şu şekilde;
Milliyetçi Hareket Partisinin 8 Kasım 2009 tarihli Parti Tüzüğü 7. Bölüm, 78. Madde, 4/c bend’inde ” Partiyi ve parti yetkililerini gerçek dışı iddia ve gerekçelerle şikâyet etmek ve parti yetkililerinin bilgisi olmadan parti adına resmi makamlarla muhatap olmak, yalan bilgi ve beyanda bulunmak, yetkisiz demeç yayımlamak, partinin yetkili organları nezdinde demokratik ve medeni ölçüler çerçevesinde halledilmesi gereken parti içi meseleleri, belli kademe ve silsile düzenini bozarak basın ve yayın organlarında açık şekilde tartışma ve polemik konusu yapmak”, 
Adı geçen tüzük 7. Bölüm, 78. Madde, 4/e bend’inde ise “Partiyi şahsi menfaatlerine alet etmek, e. Partinin birlik ve beraberliğini ciddi şekilde bozacak ve Genel Başkan, Genel Sekreter ve bunlardan sonra hiyerarşide bulunan görevlilere ve parti organlarına karşı ağır disiplinsizlik teşkil edecek veya manevi şahsiyetlerini rencide edecek ya da parti faaliyetlerini önemli surette aksatacak, partinin geliş- mesine mâni olacak davranışlarda ve faaliyetlerde bulunmak veya başkalarını böyle davranış ve faaliyetlere ikna ve teşvik etmek”, hükümleri mevcuttur.
 Yukarıda bahsi geçen hükümlere aykırı davrandıkları tespit olunan ve aşağıda kimlik bilgileri bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Yenişehir İlçe Başkanlığına kayıtlı üyelerimiz 8 Kasım 2009 tarihli Parti Tüzüğü 7. Bölüm, 78. Madde, 4/c ve 4/e bendi ile 79. Madde gereğince “Kesin Çıkarma Cezası”talebi ile MHP Mersin İl Başklanlığı İl Disiplin Kuruluna sevk edilmişlerdir.
Sevk edilen kişiler şunlar;
Zeki ÖZTÜRK,Ali KAMIŞ ,Rabia Nezihe ŞAHMAN, Turgut Kahraman TURGUTKAYA, İsmail DİŞ, Mustafa KUNT

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Zeki öztürk 1 yıl önce

Bizim mhp de üyeliğimiz yok ki bizi ihraç etmeye çalışıyorlar.