MHPDE NELER OLUYOR...???

  Teşkilatları kapatılan illerin başkanları, izleyecekleri yolu belirlemek üzere Kütahya’da toplandı. Ev sahipliğini Kütahya İl Başkanı Salim Ay’ın yaptığı toplantıda hazır bulunan MHP’li başkanlar, istişareleri sonunda alacakları kararları bugün açıklayacak. Kütahya Yoncalı Termal Tesisleri’ndeki toplantı öncesinde Yeniçağ’a açıklamalarda bulunan Salim Ay, 4 Kasım’daki kongrede Bahçeli’ye karşı Koray Aydın’ı desteklemeleri bahane edilerek görevden alınmalarının kabul edilemez olduğunu belirtti. Salim Ay şöyle konuştu:

MHP’ye oy vermiş insanlarımız arasında anketler yaptık. İlçe ilçe, belde belde, köy köy dalaşarak nabız tuttuk. Kütahya’nın 12 üst kurul delegesi var. Her delegeye 5200 MHP’li düşmektedir. Oy kullanan her delege 5200 MHP’linin görüşünü sandığa yansıtmak zorundadır. 4 Kasım’da yapılan 10. Genel Kuruldan önce Ankara’da Genel merkezde il başkanları toplantısında sayın genel başkanımız il başkanlarına hitaben: ’Üst kurul delegesi olarak sizin vereceğiniz oy sadece sizin değil, MHP’ye oy vermiş dava adamlarının oyudur. Görüşünü sandığa yansıtın.’demişti. Ben bunu bir emir telakkî edip yukarda söylediğim gibi anketler yaptırıp her tarafı dolaşıp görüş oldum. Yüzde 90 değişim istedi. Bunun üzerine MHP’ye gönül verenlerin görüşünü değişim yönünde sandığa yansıttım. 

 Hak yerini bulacak

 Bizim suçumuz genel başkanın talimatlarını yerine getirmek mi? Onun için mi suçluyuz? Suçsuz olduğumuzu elbette herkes biliyor. Kanunen de bunu ispat edeceğiz. Görevden alınan yedi il başkanıyla önce Sakarya-Sapanca’da toplandık. Hukukî ve siyasî mücadeleye devam etme kararı aldık. Bugün de Kütahya Yoncalı Termal Otel’deki toplantıda yol haritamızı çizeceğiz. Partiyi kapatıp aynı gün yeni kurucu üyelerinin görevlendirilmesi hile-i şer’iyedir. Üstelik görevlendirmede, 63 kurucu üyenin 14 tanesi bizim yönetimiz içinde yer alıyordu. Bu kapatmanın mantığı nedir? Yeni görevlendirme kanunsuzdur. Çünkü ne görevlendirme tarih, ne de evrak sayı numarası yer alıyor. Bunları hâkimler görmeyecek mi! Bütün bunları bu toplantımızda sorgulayacağız.
yeniçağgazetesi
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×