Mhpde Tasfiye Büyüyor

 Devlet Bahçeli ve ekibinin MHP’de başlattığı tasfiye, kıyıma dönüştü. MHP yönetimi 4 Kasım’daki kongrede Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin rakibi Koray Aydın’ı destekleyen il teşkilatlarının kapısına birer birer kilit vuruyor. Muğla, Çankırı, Edirne, Konya ve Sakarya teşkilatları da kapatılıp başkan ve yönetimlerinni görevden alınmasının ardından Rize ve Kütahya’da da aynı durum yaşandı. Dün Rize ve Kütahya  il başkanıklarının kapısına kilit vuruldu. 

12 Eylül harekatı 

Kapatılan MHP Rize İl Teşkilatı Başkanı Zeki Mayi, MHP Genel Merkezi’nin kendisine göre böyle bir uygulama başlattığını söyledi. Mayi, “Biz 35 yıldır bu davayı hizmet eden biriyiz. Günün 24 saatini bu davaya adayan bir kişiyiz. 12 Eylül’ü gerçekleştiren generalleri, 12 Eylül mahkemeleri Milliyetçi Hareket Partisi’ne hangi gözle baktıysa, hangi gözle kapısına kilit vurduysa şu anda Genel Merkez de il teşkilatlarına aynı gözle bakıp, kapılarına kilit vuruyor” dedi. Zeki Mayi sözlerini şöyle sürdürdü: “Altıncı il biz olduk. Yedinci de Kütahya, ona aynı uygulama yapılmış. Sadece ve sadece MHP’de bir değişimin adını koyduğumuzdan dolayı bu tavrı ortaya koymalarını yadırgıyorum. Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarını, ülkücüleri, tabanını kucaklayamayan bir Genel Merkez, Türk Milletinin genelini nasıl kucaklayacağını da düşünüyoruz. Kendi tabanını, kendi teşkilatını, demokrasi adına mücadele eden bir yapıyı kucaklayamayan, onları kaynaştıramayan bir Genel Merkez, Türk Milleti’ni seçimlerde nasıl kucaklayacağının cevabını bulamayoruz. Bu neye, kimi hizmettir anlamış ta değiliz. Neye göre böyle bir programdır? Ben Ülkücüyüm. MHP benim karasevdam. Onun için bu karasevdamı devam ettireceğim. Ama onurum var olduğu sürece de MHP Genel Merkezi ile değişim adına mücadele mi de devam ettireceğim.”  

Davamızın emrindeyiz 

Görevden alınan teşkilatlar kervanına katılan MHP Kütahya’nın İl Başkanı Salim Ay da, “Kapatma kararı, aynı diğer illerde olduğu gibi bize de  faksla bildirildi” dedi. Ay şunları söyledi: “Bizden önce 5 tane il alındı. Daha önce görevden alınan 5 ilin Genel Merkez’e muhalefet yaptığından, çalışmadıklarından kapatıldığı yönünde yayınlar yapıldı. Çalışmalarımıza devam ediyorduk. Moralimiz tamken bir anda demorilize olduk. ‘Çalışmak istemediler’ gibi bahane ve mazeretleri kabul etmiyorum. Dava bizim davamız? Biz davamızın emrindeyiz.” 

Bu arada, MHP Çankırı İl Başkanlığı’na Yusuf Naci Bayındır, Edirne İl Başkanlığı’na da  Gürsel Şimşek atandı.yeniçağgazetesi
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×