MHPli bayanlar istişare toplantısında buluştu

MHP’Lİ BAYANLAR, İSTİŞARE TOPLANTISINDA BULUŞTU

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin İl Kadın Kolları Teşkilatı, 2010 yılı istişare toplantısını yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Genel Başkanlığı’nca düzenlenen Akdeniz Bölge İstişare toplantıları Mersin il merkezinde devam etti.

Mersin Suphi Öner Öğretmenevinde, MHP Kadın Kolları Genel Başkanı Dr. Şennur Şenel’in katılımıyla gerçekleştirilen programda, bayanlar salona sığmadı. Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı.

Mersin İl genelindeki tüm ilçe kadın kolları başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra partili bayanların hazır bulunduğu istişare toplantısının açılış konuşmasını yapan MHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Gönen Mirici, Mersin’in ekonomik ve soysal yapısının yanı sıra tarihi güzelliklerinden bahsederek, Mersin’e hizmet vermekten dolayı gurur duyduklarını söyledi.

Katılımcılara, göreve geldiği bir yıllık süre zarfında yaptıkları çalışmalar ve projeler hakkında bilgiler aktaran Mirici, il ve ilçe teşkilatı olarak birlik ve beraberlik içerisinde çalıştıklarını kaydetti.

MHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı’nın talimatı doğrultusunda, MHP’nin artık kurumsallaşması gerektiğine inandıklarını ve başarıyı yakalayabilmek için yıllık çalışma takvimi oluşturduklarını belirten Gönen Mirici; “Kadınlarımızın olmadığı bir siyasi çalışmada başarının ve zarafetin yakalanması mümkün değildir” dedi.

Mirici konuşmasını şöyle sürdürdü; “Kadınlarımız hangi siyasi partiden olursa olsunlar, daima bulundukları siyasi partileri omuzlarında yükseltmek için canla başla çalışmaktadırlar. Bu nedenle biz kadınların her şeyin en iyisine layık olduğumuzu ve birbirimize vereceğimiz destekle başarıyı daha çok yakalayacağımızı vurgulamak istiyorum. Bundan sonraki hedefimiz, partimizin siyasi çalışma kalitesini arttıran teknolojinin sağladığı internet imkanlarından faydalanabilmek için kadın kolları olarak web sitemizi kurmaktır. Broşür ve dergi basımının yanı sıra, eğitim programları, motive gezileri ve bilgilendirme seminerleri düzenleyeceğiz ve en önemlisi ilçe kadın kollarının kendilerine ait bir mekana kavuşmalarını sağlayacağız. Artık gün, bir olma, biz olma günüdür. Artık gün, milliyetçilerin MHP çatısı altında toplanma günüdür. Artık gün, hareketimizin bilge lideri Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin başkanlığında tek başına iktidar olma günüdür.”

Salonda büyük bir sevgi gösterisi ile karşılanan MHP Kadın Kolları Genel Başkanı Dr. Şennur Şenel ise yaptığı konuşmada, Mersin’de bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Siyasette, Kadın Kollarının önemli bir teşkilat olduğunu vurgulayan Dr. Şenel, bilgiyi çok önemsediğini ve siyasetin bilgi olmadan yapılamayacağını ifade etti.

            Değişen Türkiye ve dünyada, bilginin kirletildiği bir dönemde yaşadıklarını söyleyen Şenel; “Biz, öncelikle bilgilerimizi sağlamlaştırmak ve onun üzerine fikirlerimizi inşa etmek istiyoruz. Seçmenimizi oy potansiyeli olarak görmüyoruz. Onlara layık oldukları idealleri vermek için siyaset yapıyoruz. Bunları yaparken de en güzel, en yakışır ve en doğru şekliyle uygulamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

            İstişare toplantısı sonrası, MHP Kadın Kolları Genel Başkanı Dr. Şennur Şenel ile sohbet eden bayanlar, kendi hazırladıkları el işi ürünleri Şenel’e armağan ettiler.

            MHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Gönen Mirici ise, MHP Kadın Kolları Genel Başkanı Dr. Şennur Şenel’e programa sunduğu katkılarından dolayı bir çiçek takdim etti.

            Program, Mersin Suphi Öner Öğretmen Evi’nin bahçesinde verilen kokteyl ile son bulurken, kokteyle; MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Mersin İlçe Teşkilatı Başkanları, belediye başkanları ve meclis üyeleri de katılarak, bayanları yalnız bırakmadılar.

 anadoludahergün
İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×