MHPLİ IŞIK, ÖLDÜRÜLEN DPÜ ÖĞRENCİSİNİ SORDU

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık Kütahya’da bıçaklanarak öldürülen öğrenci Hasan Şimşek ile ilgili Başbakan Erdoğan’a soru önergesinde bulundu. Işık yaşanan ölüm ile ilgili hükümetin nasıl bir işlem yaptığını sordu.
MHP Kütahya Milletvekili TBMM’ye vermiş olduğu soru önergelerinden bir yenisini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sordu. Alim Işık geçtiğimiz günlerde Dumlupınar Üniversitesi Meslek Yüksekokulu önünde çıkan bir kavgada bıçaklanarak öldürülen öğrenci Hasan Şimşek için AK Parti hükümetinin nasıl bir işlem yaptığıyla ilgili Başbakan Erdoğan’dan bilgi istedi.
MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık Başbakan Erdoğan’a vermiş olduğu önergesinde şunları sordu; “Son dönemde, Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Meslek Yüksekokulu öğrencisi Hasan Şimşek’in yasadışı örgüt militanları tarafından bıçaklanarak öldürülmesi, gerek üniversite öğrencileri arasında gerekse Kütahya kamuoyunda ciddi tedirginliklere yol açmıştır. Ülkemizin en sakin illerinden birisi olan Kütahya ilinde meydana gelen bu menfur saldırı ve Hükümetinizin bu konuda yaptıklarıyla ilgili olarak; 09.11.2010 tarihinde Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Meslek Yüksekokulu öğrencisi Hasan Şimşek’in yasadışı örgüt militanları tarafından bıçaklanarak öldürülmesi olayıyla ilgili olarak Hükümetinizce nasıl bir işlem yapılmıştır? Olayın failleri kimlerdir? Faillerin yasadışı örgüt militanı olduğu iddiaları doğru mudur? Doğru ise katil Mehmet Tuğrul ile olaya karıştıkları gerekçesiyle gözaltına alındıkları belirtilen diğer öğrenciler hangi örgüt ya da örgütlere mensupturlar? Olayla ilgili kaç fail yakalanmıştır? Olayda bir ihmal söz konusu mudur? Katil zanlısı ve olaya karışan diğer öğrencilerin, soruşturmanın Ankara Cumhuriyet savcılığı tarafından yürütülmesi nedeniyle Kütahya'dan Ankara'ya gönderildikleri ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklandıkları haberleri doğru mudur? Doğru ise yargı süreci ne aşamadadır? Bir gencimizin ölümüne yol açan hain saldırının Kütahya’da gerçekleştirilmesinin Hükümetinizce başlatılan sözde Demokratik Açılım projesiyle bir ilişkisi var mıdır? Bu tür olayların tekrarlanmaması ve Kütahya’da huzurun bozulmaması için Hükümetinizce ne tür tedbirler alınmış ya da alınmaktadır?”İHA
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×