MHPli kadınlar eğitim kampında

Genel seçimlere yoğun bir hazırlık dönemine giren MHP Adana İl Başkanlığı, seçimin vurucu gücü kadınları eğitim kampına alarak önemli bir hamle yaptı.

 

Seminere katılan TBMM Başkanvekili Meral Akşener, cumhuriyetin ilk dönemlerine atıfta bulunup günümüzle kıyaslayınca, AKP’nin izah kapısını kapatacak bir sonuca erişti.

 

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Meral Akşener, “Cumhuriyeti kuran irade ile MHP’yi kuran irade ve bugünkü MHP’yi yöneten irade arasındaki silsilede asla bir kırıklık olmamıştır. Bunu bilemedikleri için Tayyip bey ve arkadaşları, başka partilere yaptıkları gibi, bizi birbirimize düşürebileceklerini, bizi kırabileceklerini zannediyorlar. Tayyip Erdoğan canını yırtsa, kendi ciğerini sökse, kalbini şu masanın üzerine de koysa, havasını alacaktır. Ama kendileri kaçınılmaz sondan kurtulamayacaklardır.” dedi.

 

MHP Adana İl Başkanlığı, genel seçim hazırlıklarına hızlı başladı. Bu kapsamında 250 partili kadına yönelik eğitim semineri düzenledi. Çiftehan’da iki gün süreli olarak bir kaplıca otelinde düzenlenen seminere, TBMM Başkan Vekili Meral Akşener, Adana milletvekilleri Yılmaz Tankut, Muharrem Varlı, MYK Üyesi Dr. Ruhsar Demirel, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Aldırmaz, İl Başkanı Ahmet Erdoğan, merkez ilçe başkanları İbrahim Kara, Yusuf Kanlı, Mehmet Özcan, İl Kadın Kolları Başkanı İnci Çelik Mahmat ve bazı yöneticiler katıldı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Banu Gürer de, seminer veren isimlerin arasında yer aldı.

ATATÜRK İLE KAVGA EDİYORLAR

Meral Akşener, yaptığı konuşmada, AKP temsilcilerinin, Osmanlı’dan kalan dini ve etnik kökenli yapıları da bir bütün halinde millet yapmak isteyen Atatürk’e ve O’nun ortaya koyduğu ilkelerle sürekli kavgalı olduğunu söyledi. Akşener “Bugünkü iktidar sahipleri ve onların arkadaşları, Atatürk bir Türk milliyetçisi olduğu için onun kurduğu cumhuriyete ve değerlerine hala kavga ile bakmaya devam ediyorlar” dedi. Akşener daha sonra, bugünü daha iyi anlamak adına çok çarpıcı kıyaslar yaptı:

DÜN İLE BUGÜNÜN ÇARPICI FARKLARI

“Bursa’daki yabancı bir kolejdeki üç Müslüman Türk kız öğrencinin Hristiyanlığa geçtiği duyulur. Bugünkü iktidar temsilcilerinin o beğenmedikleri Atatürk de, aynı anda, tüm yabancı misyoner okullarını kapatıp, onlara bir süre verip tüm hocalarını, para yardımı yapan bütün insanları çok kısa süre içinde sınır dışına çıkarmıştır. Kendileri ise,  Türk kadınlarının ırzına geçildiği Akdamar kilisesini yeniden ibadete açtılar. Misyonerliği serbest bıraktılar. Bugün hala, o beğenmedikleri Atatürk’ün Elmalılı Hamdi’ye yazdırdığı tefsir okunur. Bugün ise, malum hocalarımız Tevrat’tan, İncil’den ayetlerle Kur-an’ın ayetlerinin birbirine benzediği yorumları ile tefsir yazıyorlar”

EN DİNDAR DEVLETİ KURDU

Akşener şöyle devam etti:

“O beğenmedikleri Atatürk diyanet’i kurmuştur. Atatürk, Türk devletleri içerisinde dini referans alan en güçlü dindar bir ülkeyi, bir devleti kurmuştur. O beğenmedikleri Atatürk,  o laik düzen içinde zinayı hukuk karşısında suç olarak kabul etmiştir. Bu çok Müslüman arkadaşlarımız ise zinayı suç olmaktan çıkarmışlardır.  Misyonerlik serbest hale getirilince hepimizin dindarlığını miskalde tartan arkadaşlarımızı ‘Direnç olmayacak mı’ diye aradım. ‘Üzülme Meral hanım. Dini Allah korur’ dediler. Amenna! Allah korur da Meral’i, Meral’in oğlunu kim koruyacak? Bir o günkü iradeye bakın, bir de bugünkü… Bütün bu olup bitenlere karşı herkes seyirci. Azıcık direnç gösterdiniz mi, ırkçısınız, anti demokratsınız, kafatasçısınız. Türkiye’nin önünde bir tıkaçsınız. Maalesef bizi böyle anlatıyorlar”

ÜLKÜCÜLER MİLLETİNSİNİR UÇLARI

TBMM Başkan Vekili Meral Akşener, “Cumhuriyeti Türk milliyetçileri kurdu. Atatürk kurdu. Rahmetli Başbuğ Türkeş ise, niçin MHP’yi kurdu? Bugünleri gördüğü için kurdu. Cumhuriyeti kuran Türk milliyetçiliği felsefesini yeni bir anlayış ve heyecanla yaşatmak ve geliştirmek için kurdu. Sayısız insanı, eliyle dokunarak eğitti. Onun için biz buradayız. Onun için ne yaparlarsa yapsınlar MHP’yi yok etmek mümkün değildir. Rahmetli Başbuğ ‘Ülkücüler, milliyetçiler bu milletin sinir uçları’ derdi.  Ve biz, sinir uçları olarak o direnci göstermeye devam edeceğiz”. Dedi.

ATATÜRK, TÜRKEŞ VE BAHÇELİ

Akşener “İşte Atatürk, Türkeş, Devlet Bahçeli’ye baktığımız zaman, ‘Biz kimiz’i oluşturan siyasetçileri görüyoruz. İşte biz onlarız. Dolayısıyla, cumhuriyeti kuran irade ile MHP’yi kuran irade ve bugünkü MHP’yi yöneten irade arasındaki silsilede asla bir kırıklık olmamıştır. Bunu bilemedikleri için Tayyip bey ve arkadaşları, başka partilere yaptıkları gibi, bizi birbirimize düşürebileceklerini, bizi kırabileceklerini zannediyorlar. Tayyip Erdoğan canını yırtsa, kendi ciğerini sökse, kalbini şu masanın üzerine de koysa, havasını alacaktır. Ama kendileri kaçınılmaz sondan kurtulamayacaklardır.” diye konuştu.

YILMAZ TANKUT

MHP Adana Milletvekili Yılmaz Tankut ise, çok sıkıntılı bir dönemden geçildiğini anlattı. Tankut, “Adı sanatçıya, siyasetçiye çıkmış, pek çok insan bugün ne yazık ki nereden geldiğini bilmeden kendi kök ve değerlerini umursamadan adeta devletin varlığını, dilini, dinini, bütünlüğünü tartışılır hale getirmek suretiyle toplumu meydana getiren ve insanlarımızın birbirine bağlanmasını sağlayan unsurları çözmeye çalışmakta ve adeta sistemi çökertmek için de ellerinden geleni yapmaktadırlar. İşte biz bu malum zihniyete karşı yıllardır mücadele vermekteyiz, vermeye devam edeceğiz” ifadesinde bulundu.

VARLI VE ALDIRMAZ

MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı da, kadınların milli mücadele yıllarındaki katkılarına atıfta bulunarak, Türk kadınının bugün de siyaset ve farklı alanlarda önemli roller üstlenebileceğine vurgu yaptı. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ise, Belediye olarak yapılan hizmetleri anlattı, her kesime adil ve eşit hizmet götürme çabası içinde olduklarını dile getirerek “Birlikte düşünüp, birlikte başaracağız” şeklinde konuştu.

AHMET ERDOĞAN

İl Başkanı Ahmet Erdoğan da, “Liderimiz sayın Devlet Bahçeli’nin talimatlarına vizyonuna uygun ve uyumlu bir çalışma anlayışı içinde olduk ve olmaya devam edeceğiz. Ne benim şahsım ne de diğer arkadaşlarımız tek başına bir şeyi başarması mümkün değil. Hepimizin ortak bir hayali var. O hayalin peşinde gidiyoruz. Birlikte o hedefe ulaşacağız. Hedefe doğru koşuyoruz. Hayalimize, hedefimize ulaşmaya çok az kaldı. Hedefimiz ise bağımsız, demokrat, zengin, güçlü ve mutlu milliyetçi Türkiye.” mesajı verdi.

Protokol, günlerdir bu seminer için hazırlık yapan başta İl Kadın Kolları Başkanı İnci Çelik Mahmat olmak üzere emek veren diğer yöneticileri tebrik ettiler.anadoludahergün
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×