MHPli Tattan, Valiliğe Billboard Tepkisi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin İl Başkanı Mahmut Tat, billboardlarda yer alan valiliğin toplu açılış duyurularına tepki gösterdi. Tat, yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 16 Haziran saat 14.00'de Tevfik Sırrı Gür Stadyumu'nda yapılacak Ak Parti İl Kongresine katılacağını hatırlattı. Başbakan Erdoğan'ın 2 saat sonra yine aynı stadın önünde yapacağı toplu açılış törenini valiliğin kentin çeşitli yerlerine astığı billboardlarla duyurmasını eleştiren Tat, şehrin her yerine donatılan afişlerin ve toplu açılışın masraflarının nereden karşılandığını sordu.

Valiliğin bu hizmeti yapmaktaki amacını anlayamadığını aktaran Tat, "Billboardlara reklam verme emrini kimden alınmıştır, bunun bedelleri için ne kadar ödeme yapılmıştır, hangi kurum bu reklam bedelini ödeyecektir? Toplu açılışın valiliğe maliyeti nedir? Toplu açılışın bedeli hangi hesaptan karşılanıyor?" diye konuştu.

Açılışı yapılacak tesislerin neler olduğunun afişlerde açıklanmamasını da eleştiren Tat şöyle devam etti: "Kongre gününde kongre mahallinde toplu açılışın yapılması doğru bir hareket değildir. Toplu açılışı yapılacak olan tesislerden birinin yerinde yapılması gerekir. Bir de hangi tesislerin açılışı yapılacak. Valilik hangi tesisin açılışına vatandaşları davet ediyor"diye konuştuHERGUNTURK
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×