MHPYE LAF ATACAĞINA SUÇLULARI YAKALA

TBMM'de konuşan Vural, CMK'nın 102. maddesi çerçevesinde yapılan tahliyelerin toplumun vicdanını yaraladığını söyledi. Vural, "MHP'ye laf atacağına suçluları yakala." diye konuştu. Vural, şunları söyledi: "Yakalanmaları için mücadele eden güvenlik güçleri, serbest bırakıldıktan sonra bunların nerede olduğunu neden tespit etmedi? Bunları takip edeniniz yok mu?

Ne yapacaklar, nereye gidecekler, hiç merak etmediniz mi? Böylelikle adeta gözlerini kapattılar ve şimdi de yakalama kararı çıkarmışlar, günaydın. Bu durum, İslam'ı terör ve şiddetle yan yana koyanların ekmeğine yağ sürdü. Bu tahliyeler aracılığıyla İslam ve şiddeti aynı kefeye koyan bir yaklaşımın propagandasının yapılmasına nasıl izin verirsin? Bu süreçten herkes rahatsızdır.

Bu rahatsızlığı hükumetin de duymasını bekliyoruz. İçişleri Bakanı nerede, ne yapıyor? Araştırma şirketiyle mi uğraşıyor sadece? Biraz da Türkiye'nin düzeniyle ilgilensin. Terör örgütüyle müzakere edeceğine suçla mücadele et. Şu anda yakalama müzekkeresi çıkıyor. O zaman ben de İçişleri Bakanı'nı yan gelip yatan bir Bakan olarak sorguluyor ve istifaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

Vural, gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını da cevapladı. Vural, CHP ile koalisyon kurup kurmayacakları yönündeki soruya "Bizim hedefimiz; tek başına iktidar." cevabını verdi. AK Parti ve CHP'nin bazı noktalarda birbirine benzediğini ileri süren Vural, "Özellikle açılım politikaları ekseninde 2011 seçimlerinden sonra bir birlikteliğin yol haritası bugünlerden belirlenmektedir." dedi.

"MHP'nin baraj altında olduğu söyleniyor. MHP'nin baraj altında kalması neden önemli?" şeklindeki bir soru üzerine ise "MHP'nin yükselen trendini önlemeye yönelik hususlar. Anlamsız, sanal bir tartışma." diye konuştu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×