Öcalan açıkladı sıra Başbakanda

 İmralı sürecinde yaşananlar siyasetin en önemli gündem maddesi olmaya devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, teröristbaşı Öcalan ile yapılan müzakere tutanaklarının yayınlanmasının üzerinden bir hafta geçtiğini, ancak Başbakan Erdoğan’dan ses çıkmadığını söyledi. Partisinin grubunda konuşan Kılıçdaroğlu, “İstanbul’da Başbakan’a çağrıda bulundum. Konuş dedim, tutanaklar yayınlandı konuş. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en utanç verici belgelerinin basında yer almasının üzerinden tam 6 gün geçti. Bu tutanakların ardından sabır ve ısrarla Başbakan’a soruyorum. Ortaklardan biri olan Abdullah Öcalan bugüne kadar olanları açıkladı. Sırada Recep Tayyip Erdoğan var. Diyoruz ki, Abdullah Öcalan’ın kader ortağı olan Recep Tayyip Erdoğan sen de bir konuş bakalım. Tayyip Erdoğan ısrarla (konuşmayacağım) diyor. Hiç kimse konuşmasın diyor” dedi.

 Hep yalan söyledi

 Milletin kendi kaderi üzerine yapılan pazarlık ve anlaşmaları terör örgütü liderinin ağzından öğrendiğini anlatan Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:. “Tayyip Erdoğan en küçük bir açıklama yapmış değil. Söylediği tek bir şey var. ” Bana güvenin. Tayyip Erdoğan, Abdullah Öcalan ile senelerdir sürdürdüğü görüşmeler konusunda bugüne kadar hep yalan söylemiştir. Diyor ki (Ben size bilgi vermeyeceğim, ama siz bana güvenin) böyle bir şey olur mu? Açıkça söylüyorum. Recep Tayyip Erdoğan, biz sana güvenmiyoruz. Çünkü biz yalancılara güvenmeyiz. Senin sicilin bozuk. Biz görüşüyorsunuz dedik. Kalktın bizi şerefsizlikle suçladın. 

 AKP’ye direnin

 Basın özgürlüğünün çok önemli olduğunun altını çizen CHP Lideri, “Şimdi gazetelere baskı uyguluyor, haberi niye yaptınız diye. İki gazetecinin işine son verin diyor. Tüm gazetecilere sesleniyorum. Cesur olun.  AKP’ye ödün vermeyin. 

12 Mart’ta, 12 Eylül’de direndiniz, tüm darbelere direndiniz.  Yine direnin, yürekli olun” dedi.

AKP döneminde çiftçilerin adeta yol edildiğini kaydeden Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Hollanda bizim Konya’dan daha küçük. Hollanda bir yılda 80 milyar dolar tarım ürünü ihraç eder. Biz devasa bir ülkeyiz Hollanda’ya göre. Bizim ihraç miktarımız 10-12 milyar dolar. O zaman bu işte bir sorun var. Bir iş var burada. Neden bizim insanımız üretemiyor. Beceri desen var, ilacımız var, güneşimiz var, her şeyimiz var. Olmayan ne? Çiftçinin 

durumu bu.” 

 

Kadınlar 2B’yi protesto etti

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin grup toplantısına kadınlar akın etti. Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen kadın muhtarlar ve 2B Yasasını protesto etmek için Ankara’ya gelen çiftçi kadınlar grup toplantısına katıldı. Yoğun kalabalık nedeniyle oturacak yer kalmayınca milletvekilleri koltuklarını kadınlara verdi. İlginç görüntülerin oluştuğu grup toplantısında milletvekilleri Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını ayakta dinledi. Kadınlar, Kılıçdaroğlu’nun salona girmesi üzerine ayakta alkışladı. Kılıçdaroğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladıktan sonra, salondaki kadınlardan birini yanına davet etti. Kürsüye çıkan iki kadın, 2B konusundaki uygulamayı Kılıçdaroğlu’na şikayet ettiler. Kılıçdaroğlu, “Size sözüm var. Ne yaparlarsa yapsınlar. CHP iktidarında o araziler arsalar size emlak vergisi değeri üzerinden verilecektir” dedi.
yeniçağgazetesi
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×