Öcalan, Erdoğanı Başkan Yapacak...!!!

 BDP’li Pervin Buldan, Sırrı Süreyya Önder ve Altan Tan’ın İmralı’daki bebek katilini ziyaretin zabıtlarından “başkanlık”la birlikte, yeni vatandaşlık tanımı da çıktı. Öcalan, BDP’li vekillere “Sorumluluk üstlenmem. Süreç başarısız olursa ‘Apo öldü’ diyeceksiniz. Ben yokum. BDP ve PKK’nın beni kullanmasına izin vermem” dedi. Zabıtlara yansıyan görüşmenin içeriğinin satırbaşları şöyle:

 Tutuklu kalmayacak

 “Çekilme parlamento kararıyla olacak. TBMM onaylayacak, hakikat komisyonu kurulacak, köylere dönüş olacak. Bunları yapmazlarsa çekilme olmaz. Ne ev hapsi, ne de af. Bunlara gerek kalmayacak. Hepimiz özgür olacağız. Başarılı olursam, ne KCK tutuklusu kalır, ne başkası. Bu olmazsa 50 bin kişiyle halk savaşı olacak. Herkes bilmeli ki, ne eskisi gibi yaşayacağız, ne eskisi gibi savaşacağız. Başbakanı buna inandıran ekip ’PKK’yı bitireceğiz’dedi. 10 bin kişiyi (KCK) içeri aldılar.

 AKP ile ittifak

 Başkanlık sistemi düşünülebilir. Biz Tayyip Bey’in başkanlığını destekleriz. AKP ile bu temelde başkanlık ittifakına girebiliriz. Vatandaşlık maddesine gelince; özgür iradesiyle Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlılığını ifade eden her birey Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. Burada sadece Türkiye de olabilir. Devlete aitiz, Türk ulusçuluğuna değil.

Çekildiğimiz anda gerillayı daha da büyüteceğiz. Çekilirsek gerilla biter görüşüne katılmıyorum. Kürtler kendi kendilerini yönetecektir. Şu anda yasa dayatırsak büyük alerji yaratır. İleride olabilir.

 Biz iktidara getirdik

 Başbakan PKK’ya vurarak yerini sağlamlaştırıyor. Kendime kızıyorum, 2001-2004’te biz eylemi ’tak’diye kestik. Hükümet anlamadı, ’terör bitti’dediler. İslamcıların 40 yıllık rüyasıydı, rüyalarını gerçekleştirdik. Biz AKP’ye iktidarı altın tepside sunduk. Bize bir teşekkür etmedikleri gibi 2. Atatürk rolüne soyunup daha çok üstümüze geldiler, ezmeye çalıştılar. Bir darbeyi önledim. MİT’i düşürseydiler. Türkiye’de tüm kaleler düşmüş olacaktı. Benim bu süreci canlandırmam, darbeyi engelleme sorumluluğu... Darbeyi önleyebileceğimi fark ettim ve süreci başlattım. 3 aşama ve 10 ilke öneriyorum. Cesurca tartışacaksınız. Bunu Kandil’e ve Avrupa’ya götüreceksiniz. Kendi aranızda iş bölümü yaparak, Kandil ve Avrupa’ya bu görüşmeyi anlatın. Daha önce 3 hafta demiştim ama 2 hafta içerisinde gelirse, görüşlerimi revize ederim. Nevruz’a bunu ilan etmek istiyorum. İlanı ben yapacağım. Kandil karamsar, aşarlarsa iyi olur. Akdoğan kendisine güveniyorsa onunla konuşabilirsiniz.yeniçağgazetesi
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×