ÖZKAN AK PARTİ İKTİDARINI DEĞERLENDİRDİ

TBMM Başkanlık Divanı üyesi ve Giresun Milletvekili Murat Özkan partisinin il binasında basın toplantısı düzenledi.
Beraberinde bulunan İl Başkanı Dr. Orhan Erzurum ile basın toplantısı düzenleyen Özkan, AK Parti’nin iktidarını eleştirdi. AK Parti’nin 8 yılı aşkın iktidar sürelerinde ülkede ekonominin ve işsizliğin korkunç boyutlara ulaştığını ileri süren Milletvekili Özkan “AK Parti ekonomide ve işsizlik sorunlarıyla dibe batmış adeta lale devri yaşanmaktadır. Özelleştirmenin en yoğun yapıldığı bir iktidar süreci yaşadık. 40 milyon dolarlık özelleştirme yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.İç ve dış borç AK Parti iktidarı içerisinde ikiye katlanarak 475 milyar dolara ulaştı. İşsizlik ise yüzde yüz artarak 6 binden 13 binlere yükseldi. Yoksulluk sınırı 825 TL iken asgari ücret 630 TL civarındadır. Halkımız yoksullukla uğraşırken ülkeyi yönetenler lüks içinde yaşamaktadır. Cumhurbaşkanı 30 milyon dolara yat yaptırıyor. Ülkemiz tarihinin en masraflı Cumhurbaşkanıdır. Bazı ülkelerin bin 400 kişilik orduları kadar Başbakanımızın koruması vardır. Cumhurbaşkanının makam araçlarının sayısı, valilerin makam araçlarının sayısı afaki rakamlardadır. Halk yoksulluk sınırı altında yaşarken, idarecilerin bu lüksü lale devrini anımsatmaktadır” dedi.
Giresun yerel gündeminin de değerlendiren Milletvekili Özkan; “ 2007 yılında yüzde 53’lük oy oranı ile 3 milletvekili çıkaran AK Parti Giresun’a ne kazandırdı ? Giresun’un hala Eğribel tüneli, Ordu-Giresun Havaalanı sorunları çözüm beklemektedir. 8 yıl önce ne konuşuluyorsa bugün yine aynı konular gündemdedir. AK Parti milletvekillerinden birisi çıkıp ‘Giresun’a doğalgaz getireceğiz, müjde’ diyor. Trabzon’a, Ordu’ya bir, iki yıl önceden doğal gaz gelirken bugün bu açıklamayı yapmak ne anlam ifade etmektedir. Giresun’da geçtiğimiz günlerde Devlet Hastanesi bünyesinde Tıp Fakültesi açılış şovu yapıldı. Giresun’da açılan Tıp Fakültesi ise Trabzon’daki, Rize’deki, Ordu’daki Tıp Fakülteleri nedir acaba?” ifadelerini kullandı.
AK Parti Giresun İl Başkanlığı’ndan istifa ederek Milletvekili aday adayı olan Mehmet Geldi’yi de eleştiren Özkan “AK Parti Giresun İl Başkanı istifa ederek milletvekili aday adayı oluyor. Adama sorarlar il başkanlığında ne yaptın diye? Bürokrasiyle kavgalısın. Devletin Valisi ile kavgalısın. Kavgadan başla bir iş yapmamışsın. Madem gücün yetiyorsa, anlaşamıyorsan hizmetlerin engelleniyorsa görevden al alamıyorsan demek ki basiretsizsin. Milletvekili olacaksın da ne yapabileceksin ?” diye konuştu.İHA
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×