Şandır, MHPden özür dileyecek misiniz?

Şandır, MHP'den özür dileyecek misiniz?
MHP’li Şandır Başbakana, DTP eski milletvekili Aysel Tuğluk’un 13 Ağustos-20 Eylül 2010 tarihleri arasındaki eylemsizliği devletin istediği şeklindeki sözlerini sordu.

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili ve Mersin Milletvekili Mehmet Şandır, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde, Aysel Tuğluk’un “13Ağustos – 20 Eylül tarihleri arasında açıklanan eylemsizliği devletin istediğini, bu eylemsizliğin sağlanması için de İmralı’da yapılan görüşmeler sonunda bir protokol yapıldığı, bu protokolde vaat edilen barışçıl çözümlere devletin uymadığı” şeklindeki beyanlarının doğru olup olmadığını sordu.

Şandır; Başbakan’ın İmralı ile hiçbir şekilde görüşülmediğini söyleyip, daha sonradan hükümetin görüşmediğini, ancak devletin görüştüğü şeklindeki ifadelerine atıfta bulunularak “Önce inkâr sonra da ikrar etmek zorunda kaldığınız eylem ve sözlerinizden dolayı MHP’yi BDP ile aynı kategoride değerlendirdiğiniz için MHP’den özür dilemeyi düşünüyor musunuz” sorusunun da cevaplandırılmasını istedi.

Soru Önergesi Metni:

 

 

 

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

 

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını müsaadelerinizi arz ederim. 25/10/2010

 

 

 

 

                                                                                                            Mehmet ŞANDIR

                                                                                                       MHP Mersin Milletvekili

 

 

 

Kapatılan Demokratik Toplum Partisinin (DTP) eski milletvekili Aysel Tuğluk’un “13 Ağustos – 20 Eylül tarihleri arasında açıklanan eylemsizliği devletin istediğini, bu eylemsizliğin sağlanması için de İmralı’da yapılan görüşmeler sonunda bir protokol yapıldığı, bu protokolde vaat edilen barışçıl çözümlere devletin uymadığı” şeklindeki beyanları basında yer almıştır.

1.      Aysel Tuğluk’un ifade ettiği şekilde, Devlet ile terör örgütünün başı Abdullah Öcalan veya PKK terör örgütü yöneticileriyle herhangi bir anlaşma yapılmış mıdır, yapıldı ise bir protokol imzalanmış mıdır?

2.      Önce inkâr sonra da ikrar etmek zorunda kaldığınız eylem ve sözlerinizden dolayı MHP’yi BDP ile aynı kategoride değerlendirdiğiniz için MHP’den özür dilemeyi düşünüyor musunuz?

 anadoludahergün
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×