ŞANDIRDAN SANAL GÜNDEM TEPKİSİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, "Muhteşem Yüzyıl" dizisi ve Kars'taki heykel tartışmalarının sanal gündem olduğunu belirterek gündeme dair açıklamalarda bulundu.
Mersin'in Erdemli ilçe teşkilatında partililerle bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulunan Şandır, hükümeti sanal gündem oluşturmakla suçladı.
Şandır, "Halkımızın çok önemli sorunları vardır. Bunca sorun görmemezlikten gelinerek, ülke gündemi sanal gündemlerle meşgul edilmektedir. Sayın Başbakan 'Ucube Sanat' söylemi ile meşgul olmaktadır. Kars'taki tartışma konusu heykelin yıkılıp yıkılmayacağı, bir televizyon dizisinin kaldıdırılıp kaldırılmayacağı konuşulmaktadır. Ülke bugün bir sanal gündemin peşindedir. Ülke hükümetin sanal gündemlerinin peşindedir. Aslında bu siyasete 'Ucube siyaset' demek lazım. Ülke de bu ucube siyaset anlayışıyla
yönetilmektedir. Seçimler ise bu ucube siyasetten kurtulmanın imkanı olacaktır" dedi.
Kültür Bakanı ile Başbakan arasındaki diyaloğun Türkiye'ye yakışmadığını ifade eden Şandır, "Bunun sorumlusu başbakandır. Ya başbakan sözünün arkasında durmalı, ya sözünü geri almalı. Ya da Kültür Bakanı haysiyetli bir duruş sergileyerek istifa etmelidir" diye konuştu.
"Muhteşem Yüzyıl" dizisini bütünüyle izlemediğini ancak okudukları ile bilgi sahibi olduğunu dile getiren Şandır, "Okuduğumuz kadarıyla Osmanlı'nın en görkemli dönemi ve onun muhteşem padişahı Kanuni Sultan Süleyman'ı aşağılayan, onu suçlayan, gerçeklere aykırı bir dizi. Eğer okuduklarımız doğruysa, gerçekse bu dizi Türk milletine hakarettir. Türk tarihine hakarettir. Gereken tedbirlerin alınmasını biz de talep ediyoruz" dedi.
Tahliye edilen Hizbullah ve PKK terör örgütü üyeleri ile ilgili açıklamalarda da bulunan Şandır, "Hizbullahçıları ve eli kanlı PKK katillerini serbest bıraktılar. Şimdi de arıyorlar bulamıyorlar. Siyasi iktidar Yargıtay'ı suçluyor. Halbuki bu ülkeyi Yargıtay değil kendileri yönetiyor. Bu kanunu kendileri çıkarttı. Bu uygulamanın olacağını Adalet Bakanlığı'nın bilmesi gerekir. Ama görevlerini yapmayıp suçu Yargıtay'a atıyorlar. Bu tahliyelerin olacağını hükümet bilmek mecburiyetindeydi. Adalet
Bakanlığı'nın kayıtları bunu gösteriyordu. Gereken tedbiri 2 satırlık, 2 maddelik bir kanunla alabilirlerdi. Tutukluluk süresini uzatmak mümkündü ve bu tahliyeyi önlemek siyasi iktidarın göreviydi. Siyasi iktidar hiçbir konun muhatabı değil, sorumlusu değil, suçlusu değil. Hep suçlu başkaları, kendileri değil. Zeytinyağı gibi suyun üstüne çıkmayı biliyorlar" diye konuştu.
Almanya başbakanı Angela Merkel'in Kıbrıs konusunda Türkiye'yi suçlamasıyla ilgili tartışmalara da değinen Şandır, "Avrupa Birliği'nin hakim ülkeleri işte Almanya Başbakanı, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne gidiyor ve Türkiye'ye hakaret ediyor. Yunanistan Başbakanı Türkiye'ye geliyor, Türkiye'de Türk milletine hakaret ediyor. Dolayısıyla biz Almanya Başbakanı Merkel'in sözlerini asla kabul etmiyoruz, reddediyoruz ve kınıyoruz. Ama bizim muhatabımız milletimiz adına bu ülkeyi yöneten AK Parti iktidarıdır.
Sorumlusu AK Parti iktidarıdır. Kıbrıs konusunda Türkiye'nin milli davası olan bu konuda ülkemizi bu zaaf noktasına düşüren yine bu iktidardır" şeklinde konuştu.İHA
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×