ŞEREFSİZLİK POLEMİGİNDE SON NOKTA...

 Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakan Erdoğan’ın daha önce söylediği “Terör örgütüyle masaya oturmadık. (PKK’lılarla) masaya oturduğumuzu söyleme şerefsizliğini yapanlar, bu alçakça iftirada bulunanlar bunun hesabını her yerde vereceklerdir.” sözünü katıldığı televizyon programında istemeden yalanladı. 

 Bizim inisiyatifimizde

 Atalay, İmralı sürecinin her safhasının hükümetin inisiyatifinde yürütüldüğünü belirtirken, teröristlerle yapılan görüşmelerin kendi denetimlerinde yapıldığını kaydetti. Atalay, çözüm sürecinde militanların sınır dışına çıkışıyla ilgili “Şu anda TBMM’den bir karar veya yasa çıkarma yönünde henüz verilmiş bir kararımız yok, bu konuya gerekirse başvurulabilir” dedi. Atalay, Kanal 7’de katıldığı programda şunları söyledi: “Çözüm süreci bizim planladığımız gibi verimli şekilde yürüyor. Çözüm sürecinin sahibi, inisiyatifi, başlatan ve yürüten hükümetimizdir ve her safhası hükümetimizin kontrolü ve denetimi altındadır. Biz silahların bırakılmasını içermeyen, hedeflemeyen bir çalışma içinde olmayız ve o yol üzerindeyiz. Kesin zamanlar, tarihler vermek istemiyoruz.  Yasa konusunda şu anda verilmiş bir kararımız yok. Bu konuya gerekirse başvurulabilir. Böyle bir yasanın maddeleştirilmesi de kendi başına büyük müşküller gösteriyor zaten. Sınır ötesi çıkışlarla ilgili her güvenceyi verebiliriz, her türlü tedbiri aldık, alacağız, en küçük bir sürpriz olmayacak. Süreç şeffaf yürüyor ve yürüyecek.” 

 Erdoğan ne demişti

 Başbakan Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “teröristlerle görüşüyorlar” sözleri üzerine Kayseri mitinginde bunu çok ağır bir dille yalanlamıştı. Erdoğan, “Eğer bu iddianızı ispatlayamazsanız müfterisiniz, daha ileri bir ifade kullanmıyorum, çünkü terbiyem buna müsaade etmez. Dört kez, bunlarla (PKK’lılarla) masaya oturduğumuzu söyleme şerefsizliğini yapanlar, bu alçakça iftirada bulunanlar bunun hesabını her yerde vereceklerdir.” demişti.yeniçağgazetesi
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×