Tarsus;  Can ve Tuna Diyor”
MHP Tarsus İlçe Teşkilatı’nın Ergenekon Mahallesi’nde düzenlediği ve sanatçı Ahmet Şafak’ın sahne aldığı birlik ve beraberlik programına eşi Aydan Tuna ile katılan Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, kendilerine gösterilen sevgiden ötürü büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı programın açılış  konuşmasını MHP Tarsus İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur yaptı. İttifakın bir menfaat ittifakı olmadığının altını çizen Bodur; “Cumhur İttifakı, devletimizin bekası ve milletimizin geleceği için kurulmuştur” dedi.

Daha sonra söz alan MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek ise Mersin ve 13 İlçesinde Cumhur İttifakını zafere ulaştıracaklarını kaydederek; “Gittiğimiz her yerde çocuklar, gençler, kadınlar, STK’lar, Oda Başkanları herkes Şevket Can ve Hamit Tuna diyor. Tarsus bugüne kadar ne yaptıysa bugünde aynısını yapacak. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz da el ele, gönül gönüle vererek 31 Mart’ta Mersin ve 13 İlçede büyük başarı elde edeceklerine söyledi. Kılavuz; “31 Mart seçimi, 24 Haziran 2018’de yapılan seçimlerin de bir imtihanı olacak.Herkes gece uyumadan, gündüz oturmadan Allah rızası ile çalışacak, mücadele edecek ve başaracaktır” dedi.

            Programda konuşan MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli de katılımlarıyla, gönülleriyle destek veren Tarsuslu hemşehrilerine teşekkür ederek; “Tarsus, bizim hiç başımızı yere eğmedi. Hep sevdi ve el üstünde tuttu. Bugün de Tarsus kendine yakışanı yapacak.Başbuğumuzun emanetine, binlerce şehit kanıyla sulanmış bu topraklara sahip çıkacak” dedi.

            Tarsus Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Tarsus Belediye Başkan Adayı Şevket Can ise, Mersin’de tüm siyasi partilerin oylarına talip olduklarını kaydetti. Can; “Hizmetse hizmet, liderse lider. Çalışmaksa çalışmak. Bizim seçimi kazanamamak gibi hiçbir sebebimiz yok. Ak Parti ve MHP’nin Cumhur ittifakı adayıyız.Ama biz diğer siyasi partilerin de oylarına talibiz.Bir belediye başkanı çalıştı mı, ayrım yaptı mı yapmadı mı, gece uyumadan gündüz oturmadan mücadele etti mi. Vatandaşlarımız, elini vicdanına koyacak, besmeleyi çekecek ve üç hilale mührünü basacak. Biz de bu seçimi çok rahat bir şekilde kazanacağız Allah’ın izniyle” dedi.

           

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna da gittikleri her yerde büyük bir teveccüh ile karşılandıklarını kaydetti ve Cumhur ittifakında kenetlenerek, yüreklerini, gönüllerini ortaya koyan tüm hemşehrilerine teşekkür etti.

Yaşadıkları her seçim sürecinde kadınların büyük desteğini gördüklerine dikkat çeken Başkan Tuna; “Kadınlarımız, her seçim mahallinde siyasetin içerisinde olarak rol aldılarsa iş bitmiştir.Allah hepinizden razı olsun.24 yıldır aktif siyasetin içerisideyim.15 yıl Toroslar Belediye Başkanlığı yaptım.Büyükşehir altında ilçe belediye başkanlığı yapmak zordur çünkü yetkileri ve bütçesi azdır.Ama yapılmayan işin tek sorumlusu da ilçe belediye başkanlarıdır. Çünkü halkımızın çoğu yetki ve sorumlulukların kime ait olduğunu bilmemektedir.Bir de yetkisi ve bütçesi fazla olan Büyükşehir var sağ elin gücü kadar güçlü.Biz de geçen dönem aynı şekilde çalışmıştık. Belediye Başkanlarını yükselten ve yücelten kendi var olan ekip arkadaşlarıdır.Tarsus’taki başarının altında ömrünü belediyede geçirmiş, her kademede görev almış Şevket Can başkanımız vardır.Kendisini tebrik ediyoruz. Biz de ekip arkadaşlarımızla birlikte 15 yıldır ortak aklı ortaya koyarak, bir yönetişim anlayışı içirişinde Toroslar’ı Mersin’in en hızlı gelişen ilçesi yaptık.Bizim en özellikli yanımız; enerji dolu olmamız, gelişmeleri takip etmemiz ve vizyonel duruşumuzdur.Ülkücü olarak da bu hareketin içerisinde gençlik yıllarımızdan beri olduk, sapmadık ve doğru yolumuzda ilerliyoruz.Biz bu seçimde herkesin oyunu almak suretiyle kazanmak istiyoruz.Bir milyon 275 bin insanımızın oyuna talibiz. Tarsus’ta Şevket Can’ı, Büyükşehir’de Hamit Tuna’yı desteklemeye var mısınız?.Birleşirsek tok oluruz, ayrışırsak yok oluruz.Bir olacağız, diri olacağız Büyükşehir başta olmak üzere 13 İlçemizi kazanacağız” dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×