Topdur, AKP hükümeti emekliyi eziyor

 

 AKP HÜKÜMETİ EMEKLİYİ EZİYOR VE ÖLÜME TERKEDİYOR

 

Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl 2. Başkanı Zakir Topdur, AKP hükümetini eleştirerek emekliyi ezdiği iddialarında bulundu.

Topdur, “Başbakan Erdoğan’ın açıkladığı zam oranları emeklileri hayal kırıklığına uğratmıştır. Bildiğimiz üzere, yaklaşık 7.5 milyon memur ve işçi emeklisinin büyük bir ümitle beklediği, 2011 yılı maaş zamları açıklanmıştır.

Açıklamanın ısrarla Başbakan Erdoğan tarafından yapılacağının ifade edilmesi emeklilerimizde büyük bir beklenti meydana getirmiştir. Ama ne yazık ki AKP grup toplantısında Başbakan’ın yaptığı açıklama ile maaşların 80 ila 90 lira zamlanacağı haberi, milyonlarca emekliyi hüsrana uğratmıştır.

Emeklilerimize reva görülen zam oranı da memurlarımıza verilen zam oranı gibi hayal kırıklığı yaratmış, tabiri caizse dağ fare doğurmuştur.

Türkiye ekonomisinin çok iyi gittiğini, büyümenin hızla gerçekleştiğini sürekli olarak yapmış oldukları konuşmalarda dile getiren AKP hükümeti yetkilileri, bu iyi gidişten ve büyümende neden emeklileri ve memurları nasiplendirmemektedir? Halen devlete hizmet eden kamu çalışanları ve yıllarca hizmet etmiş emeklilerimiz, asgari yaşam standardının altında bir yaşama neden mahkum edilmektedir?

Eğer bir ekonomide büyüme ve iyileşme varsa bundan faydalanmak, işçi, memur ve emeklilerin de hakkıdır. Hükümetin ekonomiye dair yapmış olduğu tespitlerle çalışanlara ve emeklilere veya gördükleri çok düşük zam oranları bir çelişki yaratmaktadır.

Her ne kadar AKP hükümet yetkilileri kabul etmeseler de, ülkemizde ki ekonomik şartlar oldukça ağırdır. Dar ve sabit gelirliler, ay sonunu getirememe kabusu ile icra ve iflasın eşiğinde bir hayat sürmektedir.

Yaşam koşullarının zorluğuna bir de ilerleyen yaşa bağlı olarak sağlık giderleri eklenen emeklilerimize, 80 lira zam vermek onları ölmeye mahkum etmektedir. Memura, emekliye, işçiye büyüyen ekonomiden pay vermeyeceksiniz; refah seviyelerini yükseltmeyeceksiniz; insan onuruna yakışan bir gelir temin etmeyecekseniz; ekonomimiz iyi diyeceksiniz.

İyi ekonomiden kastınız, borsanın rekorlar kırması ise o zaman siz halkın değil sermayenin hükümetisiniz. Havada para kazananların yanındasınız” dedi.

 anadoludahergün
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×