Türk Bayrağını Türkiye Bayrağı” yaptı...!!!

 Başbakan Tayyip Erdoğan, İstanbul’da yaptığı konuşmada Türk bayrağını "Türkiye bayrağı" diye tanımladı.  Zeytinburnu Sümer Mahallesi’nde düzenlenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi deprem odaklı kentsel dönüşüm projeleri yıkım ve anahtar teslimi ile 437 yeni İETT otobüsünün hizmete alım töreninde konuşan Erdoğan, "Ben aslen Türk değilim" açıklaması yapan AKP Milletvekili ve eski milli futbolcu Hakan Şükür’ü savunduktan sonra Kılıçdaroğlu’nu sert bir dille eleştirirken "Türk bayrağına" "Türkiye bayrağı" dedi. Başbakan şunları söyledi: "Kimse bizim karşımıza Türklükle, Kürtlükle çıkmasın. Her türlü milliyetçilği ayaklar altına almış bir iktidarız. Bu sözleri Rize’de söyleyemezsin diyor. Anamuhalefet partisi genel başkanı aynaya baksın. Diyarbakır’da ne söylediysek, İstanbul’da da söyledik. Sıkıysa, samimiysen, ben bu ifadelerin aynını Rize’de de söyleyeceğim. Peki o zaman sen ne yapacaksın, onu söyle. Sen partinin mitinginde Hakkari’de bir tane Türkiye bayrağı sallayamadın." 

 Anlayışımız bellidir

 Afyonkarahisar’dan yola çıkarken ne söyledilerse bugün de aynısını söylediklerini belirten Erdoğan, şunları kaydetti: "Ne dedik ’Etnik milliyetçiliğe karşıyız’dedik. Ne dedik ’Bölgesel milliyetçiliğe karşıyız’dedik. Ne dedik ’Dinsel milliyetçiliğe karşıyız’dedik. Bakınız, benim, Kızıltepe’de, ’ayaklarımın altındadır’dediğim milliyetçilik, etnik kökene dayalı milliyetçiliktir, yani ırkçılıktır, yani kafatasçılıktır. Benim, ’ayaklarımın altındadır’dediğim milliyetçilik; ayrımcılık anlamında, kibir anlamında, başkasını küçük görme anlamındaki milliyetçiliktir. Yoksa bizim millet anlayışımız da milliyet anlayışımız da bellidir. Biz 76 milyonu tek bir millet olarak görüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak bunu yeni anayasa teklifimizde de sunduk. Milliyetçiliği de işte o 76 milyona hizmet etmek olarak görüyoruz. "

 Slogan atmak değil

 Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti: "Bu ülkede kimin gerçekten milliyetçi olduğunu, kimin de etnik köken milliyetçisi olduğunu, kimin samimi, kimin istismarcı olduğunu ortaya koyacağız. Muhalefet partilerinin, hep bir ağızdan, son derece çirkin, son derece cahilce, millet ve milliyet kavramlarını istismar etmelerine, çarpıtmalarına da asla izin vermeyeceğiz. Hep söylüyorum... Milliyetçilik, slogan atmak değildir. Milliyetçilik, işte burada yaptığımız gibi, millete hizmet etmektir, milletin içinde olmaktır, milletle gönül bağını kurmaktır. Etnik köken milliyetçisi değiliz."yeniçağgazetesi
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×