Bizim dilimiz spor

“BİZİM DİLİMİZ SPOR”

 

(KHA) Ice Crows Gazimağusa ve Solar Bears Limasssol Buz Hokeyi takımları bu yıl 6. kez Mağusa’da Ice Bowling Leisure Center’da bir dostluk maçı gerçeklştirdi.

 

Bundan tam 1.5 yıl önce KKTC'nin ilk buz hokeyi takımını kuran Erhan Tunçer, bu çalışmaları sırasında Güney Kıbrıs’ta Limasol şehrinde de yeni kurulan Solar Bears takımını keşfederek ikili görüşmeler sonucunda tüm Ada'da bu sporu yaymak için ortak organizasyonlar yapmak için yola çıktılar.

 

Kıbrıs’ın ilk buz hokeyi gösteri maçını 25 Nisan 2010 tarihinde gerçekleştiren ve daha sonra belli zaman aralıkları ile toplam 6 dostluk maçına imza atan gençler, Güney ve Kuzey Kıbrıs’ta pek duyan, gören olmazken Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu haziran ayında resmi web sitesinde bu gençlerin çabalarını manşet haber olarak yayınladı.

 

Şu anda da Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu yapılan tüm çalışmaları yakından takip etmeye devam ediyor.

 

Henüz resmi olmayan iki takım da Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu ile görüşmelerini sürdürüp, Türkiye Buz Hokeyi Süper Ligi’ne Türkiye'den başka bir takımın adı altında Kıbrıs’ı temsil etmek için katılma çabasında. Buz Hokeyci gençler bunu gerçekleştirebilirlerse Güney takımı ile birlikte ortak bir takım çıkararak katılmayı hedeflediklerini belirttiler.

 

Buz Hokeyi Takımı Eğitmeni Erhan Tunçer, Ice Bowling Leisure Center da her hafta çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi ve İşletme sahibi Mehmet Tilki’ye de desteklerinden ötürü her iki takım adına teşekkür etti.

 

İki takım Türkiye, KKTC, Rusya, Slovakya, İrlanda, Litvanya, ABD, Kazakistan, Finlandiya ve İngiltere gibi 10 farklı ülke vatandaşlarından oluşuyor. ''Bizim dilimiz spor'' diyen bu örnek gençler bu işbirlikteliklerinin diğer alanlara da örnek olmasını temenni ettiler.

 

Takım kadroları

Ice Crows Gazimağusa          Solar Bears Limasssol

1-Erhan TUNÇER  (C)             1-  Ilgvars Broks  (C)  

2-Tunç küçük                            2-Mike Driggs

3-Haşmet Tunçel                       3- Shawn Sherlock

4-Haldun Tuncel                       4-Oleg Burlov

5-Nigel Smeaton                       5-Lubos Tomas

6-Nikita Tikhonov                    6-Michael Fendek

7-Orhan İtimat Tilki                 7- Murat Mamutov

8-Fehim Kartal                          8-Tapio Siurua

9-Mehmet Deveci                     9-Teemu Siurua

10-Mustafa Deveci

11-Emre Bebek

12-Hüseyin Akancan

13-Cem Benstead

14-Sami Bensteadanadoludahergün
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×