Bocce Genç milli takımı italyada

BOCCE GENÇ MİLLİ TAKIMI İTALYA’DA

 

Avrupa Gençler Raffa Şampiyonasına katılmak için İtalya’ya giden Bocce Genç Milli Takımını Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk yolcu etti.

 

Bocce Milli Takımı ve Kazan Belediyespor Bocce Takımının antrenörü Talip Arslan öncülüğünde Kazan Belediyespor sporcularından Semih Var ve Ahmet Emen ile Bursa’dan Ramazan Ömeroğlu’nu Kumpınar Sosyal Tesislerinde kabul eden Lokman Ertürk genç Millilere başarı diledi.

 

KAZAN BOCCE’NİN MERKEZİ

 

Türkiye’nin ilk ve tek müstakil Bocce Salonunun Kazan’da olduğuna dikkat çeken Başkan Ertürk, “ Anadolu’da 5 bin yıl önce oynanan Bocce sporunu anavatanına yeniden kazandırdık. Türkiye’nin ilk ve tek müstakil Bocce salonu olan Kazan Bocce Salonunda geleceğin şampiyonlarını yetiştiriyoruz. Yaz Spor okulumuzda yoğun ilgi gören Bocce’ye büyük önem veriyoruz. Bocce salonumuz 24 saat açık olduğundan çocuklarımız istedikleri saatte gelip çalışabiliyorlar. 3 Kişiden oluşan Genç Bocce takımımızın 2 tanesi bizim yani Kazan’ın alt yapısından yetişen sporcumuz. Bu da bizim Bocce’ye verdiğimiz önemin bir göstergesi sanırım. Başta değerli hocamız Talip Arslan ve genç millilerimize İtalya’da başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

Genç Milli Takımın antrenörü Talip Arslan da Kazan Belediyespor’un alt yapıdan çok sayıda sporcu yetiştirdiğini ve spora çok önem verdiğini belirterek, “ Başta Belediye Başkanımız Lokman Ertürk ve Kazan Belediye Spor Başkanı Hakan Gülsün olmak üzere tüm yöneticilerimize bizlere verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Kazan sahip olduğu Bocce salonunda alt yapısından yetiştirdiği genç yeteneklerle bu spora çok büyük katkıda bulunuyor. 3 Kişiden oluşan genç milli takımımızın 2 sporcusu Kazan’ın kendi alt yapısından yetiştirdiği sporculardır. İtalya’dan madalya ile döneceğiz.” dedi.

 

İtalya’nın Vocaro Kentinde 14-18 Ekim Tarihlerinde düzenlenecek olan ve 18 ülkeden çok sayıda sporcunun katılacağı Avrupa Gençler Raffa Şampiyonasında ülkemizi Ankara’nın Kazan ilçesinden iki, Bursa ilimizden de bir genç sporcu temsil edecek. anadoludahergün
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×